Milion dzieci w Tajlandii spotkało się, aby medytować w intencji pokoju na świecie.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Światu potrzebny jest pokój, nie ma co do tego wątpliwości. Niestety osiągnięcie tego stanu na Ziemi jest niemożliwe od wielu, wielu lat. To ogromny problem trapiący prawie każdego człowieka, niezależnie od jego przekonań religijnych. Bowiem, jak przekonywał przeor Wspólnoty z Taizé, brat Alois: „”Pokój na świecie zaczyna się w ludzkich sercach, to one muszą się zmienić”. 

Dlaczego pokój na świecie jest aż tak ważny?

- Advertisement -

Pokój gwarantuje życie ludzkie. Konflikty, wojny – często o podłożu materialnym – powodują śmierć milionów ludzi. Pokój to nic innego jak poszanowanie największego daru, jakim jest ludzkie życie. Człowiek nie czując się bezpiecznie, nie jest w stanie normalnie funkcjonować, nie jest w stanie się rozwijać. Zapewnienie bezpieczeństwa życia i ochrony zdrowia jest najważniejszym powołaniem ludzkości, które jest możliwe tylko w czasach pokoju.

Pokój na świecie jest potrzebny, aby móc podjąć walkę z problemami współczesnego świata. Są nimi:

  • niedożywienie milionów ludzi
  • choroby uśmiercające ludność
  • nierówny poziom życia ludzi w różnych państwach

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka. W czasie pokoju człowiek ma więcej okazji do czynienia dobra. Pokój jest niezbędny światu i człowiekowi. Aby osiągnąć ten stan, każdy człowiek powinien do niego dążyć.

Dlatego każdego roku milion dzieci z 5 tysięcy szkół zbiera się w jednym miejscu, aby medytować w intencji pokoju na świecie. Dzieci w wieku szkolnym poświęcają cały dzień na medytację w buddyjskiej świątyni Phra Shammakaya w Tajlandii. Projekt nazywa się „V-star, change the World”.

To niesamowite wydarzenie współczesnej historii. Dzieciaki w myśl, że im więcej pozytywnych działań i myśli, tym więcej pozytywnych zdarzeń na całym świecie medytują o pokój na świecie.

Za dużo w dzisiejszym świecie korupcji, za bardzo ludzie skupiają się na pieniądzach, władzy. Niech każdy będzie światełkiem rozpowszechniającym pozytywne wibracje.

Świat można zmienić zaczynając od siebie. Medytacja to klucz do wydobycia tego, co w nas najpiękniejsze. Medytacja to klucz do przebudzenia sił witalnych, które w nas płyną przez cały czas. Każdy z nas został stworzony z miłości światła. Tyle ile dasz dobra światu, tyle do Ciebie wróci z powrotem.

Pomimo że każdy z nas jest osobną jednostką, jako ludzie jesteśmy połączeni, wszyscy mamy wpływ na to, co się wydarza. Ludzie powinni ze sobą współpracować, nie walczyć. Powinniśmy świadomie kreować rzeczywistość, bez podziału na religie czy rasy. Każdy z nas ma serce i uczucia. Nie powinno być żadnych granic, barier między nami. Wszyscy jesteśmy ludźmi.

Jeśli każdy by postanowił, że od dzisiaj zacznie współpracować, współtworzyć coś dobrego, zacznie robić chociaż jeden dobry uczynek dziennie – można by było zmienić świat na lepsze w bardzo krótkim czasie.

Wszystko zaczyna się od Ciebie. Nie ma żadnych limitów w czynieniu dobra.

Poniżej możesz obejrzeć niesamowity filmik:

Przeczytaj także: Zdrowie na talerzu. Co jeść dla zdrowia i urody? – f7city.pl

Polecam także nasze inne artykuły na stronie f7dobry.com

Źródło i zdjęcie: www.enlightened-consciousness.com