A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać do…?

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

„A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać do…” i tutaj wymienić można różne miejsca. Czy taka myśl nigdy nie przeszła Wam przez głowę? A zwłaszcza kiedy codzienność dobija, dochodzą problemy rodzinne, a w pracy robi się niefajnie. To taka trochę opcja ucieczki. Ale czy ucieczka z więzienia nie brzmi zachęcająco? W tym przypadku moglibyśmy uciec z więzienia naszych problemów. Więc co nas powstrzymuje? Brak pomysłu, pieniędzy, poczucie odpowiedzialności, czy zwykły strach?

Tylko gdzie wyjechać? Żeby było tanio, bezpiecznie i jeszcze w miarę blisko, by w razie czego móc wrócić na czas? Wielu ludzi podróżuje autostopem po całym świecie, ale na to trzeba mieć dużo czasu, a po drugie być takim trochę ryzykantem. Podróże tanimi busami również są alternatywą. Każda podróż, zwłaszcza ta zagraniczna, dostarcza nam nowych doświadczeń i czegoś uczy.

- Advertisement -

Najłatwiejszą opcją jest ucieczka w góry. Tak, w nasze polskie góry. „A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?!” A co w górach jest takiego fajnego? Natura, natura i jeszcze raz natura. To właśnie tam można najlepiej uwolnić się od codziennych problemów i poczuć przeogromny spokój, tak kontrastujący ze stylem życia, który prowadzimy na co dzień. Takie wyciszenie i pełna relaksacja jest bardzo potrzebna, by później móc trzeźwym umysłem spojrzeć na swoje problemy. Wspinaczki górskie są wskazane zarówno w samotności (sprzyjają refleksji) jak i w towarzystwie przyjaciół, rodziny, czy ukochanego. Na łonie natury można spojrzeć na świat zupełnie inaczej i obudzić w sobie wdzięczność za dar życia i za to co nas otacza.

Nie doceniasz Polski? Zobacz jak piękny jest nasz kraj! https://www.f7dobry.com/fantastyczny-film-pokazujacy-polske-od-morza-az-po-tatry-zobacz-jaki-piekny-jest-nasz-kraj/

źródło: pixabay.com

 

A czym podróżować? Obecnie najbardziej popularnym środkiem transportu jest samochód, którym możemy dotrzeć do samego celu. Ale czemu by nie postawić również na bardziej „studencką” formę podróżowania, jak choćby pociąg, który też ma swój urok, no albo nawet rower (kiedy jedziemy bliżej, a warunki atmosferyczne pozwalają).

Mówi się, że nie ważne gdzie i nie ważne czym, ale ważne z kim. Jest w tym sporo racji, bo nic nie potrafi tak zepsuć podróży jak nieznośne towarzystwo. Ale kiedy postanowimy się udać w samotną podróż, też nie powinnyśmy na to narzekać. W końcu wtedy podróżujemy z osobą, z którą znamy się od urodzenia. 🙂

Czasami też mamy pragnienia, by jechać daleko: na drugi koniec Polski, za granicę kraju, a nawet poza Europę. Tymczasem nie znamy tego co jest najbliżej nas. Czasami wystarczy podróż kilkadziesiąt kilometrów od miejsca naszego zamieszkania, by docenić urok podróży. Tak więc pomysł, by rzucić wszystko i wyjechać nie jest wcale taki głupi, jeżeli wyjazd jest określony czas, a wszystko zaplanowane w granicach rozsądku. Człowiek jest tak zaprogramowany, że potrzebuje odpoczynku, aby później efektywnie działać. I nie wystarczy tu 8 godzin snu i niedzielne przeleżenie dnia w łóżku, ale raz na jakiś czas potrzebne jest właśnie jakieś totalne oderwanie od otaczającej rzeczywistości, pracy, a nawet i ludzi. A kto wie, może właśnie człowiek został stworzony do podróży?

źródło: pixabay.com

 

Zobacz, gdzie możesz pojechać w Polsce: https://www.f7city.pl/gdzie-wyjechac-na-wakacyjny-weekend/