Mężczyzna w Krakowie wbiegł na pasach prosto pod nadjeżdżające auto [WIDEO]

0
585

Między pieszymi a kierowcami trwa cicha wojna. Jedni wytykają drugim błędy. Kierowcy trąbią, a piesi rzucają zmotoryzowanym zabójcze spojrzenia. Kto w tym bałaganie drogowym częściej przyczynia się do powstawania niebezpiecznych sytuacji? 

Niestety, w większości przypadków wina leży po obu stronach. Piesi często lekceważą kierowców i nawet w trudnych warunkach wkraczają na jezdnię, bardzo późno, zostawiając kierowcy bardzo mało miejsca na bezpieczne zatrzymanie auta. Kierowcy za to nie chcą się zatrzymywać, nie chcą czekać i często jadą dużo szybciej, niż pozwalają na to przepisy lub warunki panujące na drodze.

W sieci pojawiło się filmik, na którym widać mężczyznę, który wbiega prosto pod nadjeżdżający samochód.

Do zdarzenia doszło w Krakowie, tuż przy przejściu dla pieszych na Rondzie Matecznego. Cała sytuacja została zarejestrowana przez kamerę umieszczoną w samochodzie.

Filmik wywołał lawinę komentarzy. Jedni krytykują nieodpowiednie zachowanie mężczyzny. Inni za to apelują do kierowców, aby byli bardziej ostrożni. Na szczęście samochód nie jechał zbyt szybko i potrącony po chwili wstał z jezdni.

Źródło i zdjęcie: YouTube.com/polskatimes.pl/autokult.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Pizzerie, food trucki czy kebaby – co najczęściej jedzą Polacy?