Łódź: Pobij z nami rekord Guinnessa! To już ostatnie godziny zapisów!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

To już ostatnie godziny zapisów! Jeszcze tylko dzisiaj do godziny 23:59 można zapisywać się na Światowy Dzień Marzyciela i zostać rekordzistą Guinnessa. Nie ma na co czekać! Popłyń z Łodzią w największej sztafecie świata i zostań rekordzistą świata! Potrzeba tylko 25 metrów.

W najbliższy weekend Łódź zamieni się w jedną z największych, jeśli nie największych fabryk marzeń.

Fundacja Swim For A Dream wraz ze śmiałkami z całej Polski postara się ustanowić rekord Guinnessa w kategorii „Największa ilość osób, która przepłynie jedną długość basenu 25 m w sztafecie, w czasie 24 h”.

- Advertisement -

Zmagania rozpoczną się w sobotę (8.09) równo o 12:00 w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Data wydarzenia, 8-9 września, jest nieprzypadkowa. W kalendarzu świąt nietypowych, 8 września jest Dniem Marzyciela, a organizująca imprezę fundacja Swim For A Dream składa się z samych marzycieli i ma nadzieję, że każdy z nas też nim jest i z chęcią wesprze ich inicjatywę.

Do pobicia rekordu potrzeba minimum 1440 osób. W historii może zapisać się ograniczona liczba osób. Limit miejsc wynosi 2880 uczestników. Na razie zgłosiło się 1817 osób. Aby zapisać się do sztafety, wystarczy wejść na stronę https://www.swiatowydzienmarzyciela.pl/zapisy, wybrać ilość uczestników oraz dzień i przedział godzinowy, w którym chcę się płynąć. Zgłoszenie kosztuje 48,80 zł. W ramach zapisania każdy otrzyma pakiet startowy z gadżetami. Więcej o pakiecie startowym tutaj –> PAKIET STARTOWY – UNBOXING

UWAGA! Zostało już tylko 1063 miejsc. Co godzinę liczba ta maleje co najmniej o 100 miejsc, także nie ma na co czekać!

PŁYNIESZ = POMAGASZ

Próba pobicia rekordu jest akcją charytatywną, dzięki której uczestnicy mogą zostać rekordzistami Guinnessa, ale przede wszystkim dadzą szanse dzieciom spełniać marzenia. Dochód z imprezy zostanie całkowicie przekazany na program mentoringowy Uniwersytet Potężnych Dzików.

Jednakże to nie tylko uczestnicy będą spełniać marzenia. Fundacja Swim For A Dream postanowiła spełnić marzenia również uczestników, jaki i tych, którzy przyjdą na Światowy Dzień Marzyciela. W opisie swojego wydarzenia na Facebooku organizatorzy piszą:

Podczas wydarzenia, do Waszej dyspozycji, będzie skrzynia. Jednak nie jest to zwykła skrzynia, jest to skrzynia magiczna! Każdy z Was ma szansę wrzucić do niej jedno swoje marzenie. A zapisać je musi na kartce MAGICZNEJ! Po wydarzeniu specjalna komisja spełniaczy marzeń wybierze z niej te, które będzie w stanie spełnić! Wszystkie marzenia, których realizacji podejmie się nasza spełniająca marzenia ekipa, znajdziecie na wallu Swim For a Dream! Już teraz zachęcamy do obserwowania!

Bicie rekordu to nie wszystko! W ten weekend w  łódzkiej Zatoce Sportu czeka Was moc atrakcji!

Oprócz bicia rekordu Guinnessa organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla wszystkich, zarówno tych większych i mniejszych uczestników. Znajdą się też atrakcje dla tych, którzy nie będą brali udziału w biciu rekordu, ale będą chcieli pokibicować.

Podczas Światowego Dnia Marzyciela będzie można wziąć udział w turnieju badmintona, pograć w koszykówkę, sprawdzić jak sobie poradzicie w barierołamaczu (symulatorze 4 niepełnosprawności), pospinać się na ściance wspinaczkowej, kupić pamiątki na Targu Rzeczy Łódzkich, zmierzyć ciśnienie, zbadać skład ciała, a także skorzystać z konsultacji prozdrowotnej (kardiolog i dietetyk), skorzystać z masażu i konsultacji fizjoterapeutycznych czy nawet wydziarać swój pierwszy tatuaż na..bananie!

Najmłodszym, ale też i tym troszkę starszym polecamy „Zatokę Szkrabów”!

Uwaga! Niepełnosprawni mile widziani!

Jesteś niepełnosprawny, ale podoba Ci się akcja łódzkiej fundacji? Nie ma żadnego problemu, dla Ciebie również znajdzie się miejsce. Chcesz wziąć udział w biciu rekordu? MOŻESZ! Chcesz wziąć udział w innych przygotowanych atrakcjach? MOŻESZ.

Niepełnosprawny też jest sprawny, a rekord Guinnessa może pobić każdy! Dla przykładu: W internecie pojawiły się filmiki o wydarzeniu (link1, link2, link3, link4) z tłumaczeniem w języku migowym. Również na samym wydarzeniu pojawią się tłumacze języka migowego, którzy będą do dyspozycji w sobotę od 11:00 do 20:00, a w niedzielę od 8:00 do 12:00.

Dalej się zastanawiacie? Może przekona Was sam Jeżyk – organizator i pomysłodawca akcji lub Marcin Gortat.

https://www.facebook.com/swimforadream/videos/979612085532398/

Akcję wspierają m.in. Bartosz Kurek, Marcin Gortat, Antek Królikowski. Jeżeli nie przekonał was Jeżyk to może Marcin Gortat:

https://www.facebook.com/adam.jerzykowski/videos/10156733967628447/

PRZYPOMINAMY!

Zapisy kończą się dzisiaj o 23:59! Zapisujcie się i dajcie znać swojej rodzinie i znajomym! Może oni też popłyną.

Wszystko, oprócz zapisu na bicie rekordu Guinnessa jest bezpłatne! Jeżeli nie zapiszecie się na bicie rekordu, to i tak możecie przyjść, ponieważ wstęp jest bezpłatny i potrzeba kibiców!

 

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

PRZECZYTAJ TAKŻE:Chcesz w końcu skutecznie schudnąć? Poznaj 10 praktycznych strategii schudnięcia! – f7dobry.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:Nie samą szkołą uczeń żyje, czyli Targi Edukacyjne – f7krakow.pl

Zdjęcie główne: źródło