Kwiaty wiśni zakwitły w Chinach, Japonii i Hiszpanii. To najpiękniejszy widok na naszej planecie!

0
2999
National Geographic

Narodowe kwiaty Japonii zakwitły 21 marca. To dużo wcześniej niż zapowiadała to agencja meteorologiczna. Nietypowo wysokie temperatury spowodowały, że kwiaty wiśni zaczęły kwitnąć wcześniej, niż przewidywano. 

Zamiłowanie Japończyków do oglądania kwiatów sakury, tak zwane hanami (花見), przeradza się często w obsesję. Obsypane kwiatami drzewo wiśni jest dla Japończyków symbolem zwycięstwa nad zimnem, ale także kruchego piękna i ulotności życia. Ten spektakl przyciąga tysiące turystów.

Ludzie na całym świecie kojarzą kwitnienie wiśni z Japonią, jednak kwiaty z Chin są tak samo magiczne i tak samo mogłyby stać się ich symbolem narodowym. Kraj został zalany przez ocean kolorowych kwiatów.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Antynowotworowy sok, który wyleczył już ponad 42 000 osób. Kuracja trwa 6 tygodni!

Mieszkańcy i turyści z całego świata przybywają do wielu różnych miejsc, aby podziwiać te cudowne kwieciste dzieci wiosny. Organizowane są z tego powodu imprezy. Na przykład w Zoo w Kunning w prowincji Junnan w dniach od 7 marca do 7 kwietnia odbywa się 19-ty Festiwal Kwitnących Wiśni. W Zoo znajduje się ponad 5000 kwitnących wiśni i jabłoni. Festiwal Shanghai Cherry Blossom w 2018 roku potrwa od 16 marca do 15 kwietnia w parku Gucun, pokazując ponad 12 000 drzew wiśni z 82 odmianami.

Poniżej możecie zobaczyć, jak pięknie się prezentują kwitnące kwiaty wiśni.

Na tle zielonych gór i błękitnej wody tworzą niezwykle malowniczy krajobraz, który od 9 marca przyciągnął już ponad 200 tysięcy turystów zarówno z terenów samej prowincji, jak i spoza niej.

VCG / Getty Images

 

VCG / Getty Images

 

CCTV

 

VCG / Getty Images

 

National Geographic

 

PDChina

 

VCG / Getty Images

 

CCTV

 

VCG / Getty Images

 

VCG / Getty Images

 

I jak? Prawda, że to jeden z najpiękniejszych widoków na naszej planecie? 

Źródło: www.boredpanda.com