Strona główna Ciekawostki Kostaryka – kraj, który jako pierwszy wyeliminuje plastik i węgiel.

Kostaryka – kraj, który jako pierwszy wyeliminuje plastik i węgiel.

0
Kostaryka – kraj, który jako pierwszy wyeliminuje plastik i węgiel.

Kostaryka planuje być pierwszym krajem, który wyeliminuje użycie plasitku i węgla do 2021 roku.

Kostaryka to małe państwo zamieszkane przez około 5 milionów osób. Obecnie jest jednym z pięciu czołowych krajów w dziedzinie surowców odnawialnych. Zatem, Kostaryka choć niewielka – ma ogromny wpływ na środowisko.

Od 2014 roku w kraju 99% energii pochodzi ze źródeł odnawialnych. Co więcej, w ciągu ostatnich dwóch lat kilka razy udało się im pozyskać 100% energii z owych źródeł.
Kostaryka przy tym korzysta z rzek, wiatrów, wulkanów i energii słonecznej.

Elektrownia wodna na rzece Reventazón na karaibskim stoku rozpoczęła działalność w 2016 roku i jest największą tego typu instalacją w tej części USA. Oprócz tego zainstalowali oni siedem elektrowni wiatrowych, sześć elektrowni wodnych i jedną elektrownię słoneczną.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Osiem magicznych miejsc, które musisz zobaczyć w Norwegii

W 2017 roku ogłoszono nowy krajowy plan likwidacji wszystkich jednorazowych tworzyw sztucznych do 2021 roku. Do tego czasu Kostaryka chce stać się pierwszym krajem na świecie, który całkowicie zrezygnuje z emisji dwutlenku węgla.

Państwo w Ameryce Północnej posiada bardzo bogatą bioróżnorodność, ponownie zalesiono tereny oraz wyznaczono część kraju, w której objęto ochroną rezerwaty przyrody.

Artykuł: źródło

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7wroclaw.pl