Strona główna Ciekawostki Klinika dla kotów w rozdartej wojną Syrii.

Klinika dla kotów w rozdartej wojną Syrii.

0
Klinika dla kotów w rozdartej wojną Syrii.

43-latek, który dorastał w drugim dużym mieście Syrii – Aleppo, od najmłodszych lat był miłośnikiem kotów. Jego miłość do tych zwierząt jest tak duża, że postanowił on otworzyć dla nich klinikę.

Mohamed Alaa Al-Jaleel – właściciel kliniki dla kotów w Aleppo już w młodym wieku starał się pomagać tym zwierzętom. W młodości często pytał okolicznych rzeźników, czy mógłby dostać resztki, którymi nakarmiłby bezpańskie koty żyjące w mieście.

Gdy w 2011 roku w Syrii wybuchła wojna Alaa Al-Jaleel rzucił wszystkien swoje dotychczasowe obowiązki, by zostać kierowcą karetki pogotowia i pomagać rannym. Nie zapominał jednak nigdy o swoich ulubieńcach – poczciwych kotach z sąsiedztwa i nawet w czasie wojny przynosił im jedzenie.

Gdy wojna w Syrii rozszalała na dobre, a właściciele kotów uciekli z miasta pozostawiając zwierzęta na pastwę losu  mężczyzna postanowił zaopiekować się zwierzętami , było to około 170 kotów. Od tamtej pory na całym świecie mężczyzna kojarzony jest jako The Aleppo Cat Man, czyli Człowiek od kotów z Aleppo.

Zobacz także: Badain-Jaran, cudowne jeziora, najpiękniejsze wydmy na świecie.

Dzięki dotacjom od przyjaciół i fanów pozyskanych w social mediach Alla Al – Jaleel otworzył w mieście swoją pierwszą klinikę dla kotów. Niestety pod koniec 2016 roku reżim przyspieszył bombardowanie dzielnic w Aleppo i pierwsza klinika miłośnika kotów została całkowicie zniszczona. A sam właściciel zmuszony był uciec z miasta.

Po ucieczce z Aleppo, Jaleel nie poddał się i założył na początku 2017 roku drugą klinikę dla kotów. Klinikę nazwał Ernesto i prowadzi ją do dziś, a na swoim tweeterze publikuje zabawne posty z kotami w tle.

Właściciel kliniki w wielu wywiadach z mediami podkreśla jak ważne dla niego są relacje zarówno z ludźmi jak i zwierzętami. W jednym z wywiadów powiedział:
„Jeżeli chcesz okazywać miłosierdzie ludziom, zacznij od okazywania miłosierdzia wszystkim innym”

Zdjęcie: Źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ

Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7Łódź

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.