Jerzy Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

fot: źródło

Dzisiejszy dzień jest pasmem negatywnych informacji spływających do nas z całego kraju. Po – wydawałoby się – pięknym, 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzieją się złe rzeczy, których – niestety – nie jesteśmy w stanie zatrzymać.

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, został ugodzony nożem podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie po wielogodzinnej walce o życie Prezydenta, nie udało się go uratować. Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku. Niedługo potem dowiadujemy się, że Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, rezygnuje z funkcji prezesa, którą pełnił od samego początku – w końcu to on zapoczątkował piękną erę WOŚPu, który uratował wiele ludzkich żyć.

- Advertisement -

fot: źródło

Przeczytaj: Zmarł Paweł Adamowicz, ugodzony nożem Prezydent Gdańska

Na temat śmierci Ś.P Pawła Adamowicza, podczas konferencji prasowej WOŚP, Owsiak zabrał głos: „Trudno winić organizatorów. To się zdarzyło na przepięknej, pokojowej, fantastycznej, bliskiej sercu wielu Polaków imprezie. Każdy, kto na nią wchodzi, kto idzie na scenę, może mieć tam różną swoją rolę, mógł nawet ktoś wejść z dwumetrową szablą, bo coś pokazywał„. Zapowiedział również, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nadal będzie funkcjonowała i „nie ma szans, aby się poddała”. Mimo że Jerzy Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa fundacji, nadal będzie działał jej w szeregach i mamy nadzieję, że wszystkie złe wydarzenia, które miały miejsce w ostatnim czasie, zamiast oddzielać murem, zjednoczą nas, ludzi, a my pokażemy, że w nas, Polakach, drzemie wielka siła, jednak aby tę siłę uwolnić, musimy pomóc sobie wzajemnie, niezależnie od naszych przekonań czy poglądów politycznych… Wszyscy jesteśmy TYLKO ludźmi, o czym warto pamiętać.

fot: źródło

Sprawdź: cityrozrywka

Owsiak podziękował za „niezwykły” finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jednocześnie raz jeszcze podkreślając, że będzie walczył o to, co funkcjonuje od 27 lat i – mamy szczerą nadzieję – będzie funkcjonowało „do końca świata i jeden dzień dłużej”. SIEMA!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.