Jeden z najlepszych fryzjerów w Poznaniu strzyże za darmo bezdomnych.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Najlepszy z najlepszych, ulubiony fryzjer muzyków i znanych sportowców, który strzygł między innymi „Nergala” strzyże za darmo bezdomnych. Adam Szulc, bo o nim mowa opuścił swój salon w Poznaniu i udał się do poznańskiego hostelu dla bezdomnych, ale za darmo pomóc potrzebującym i doprowadzić ich głowy do porządku. 

Mężczyźni ustawili się w kolejce od samego rana. Powód był jeden – znany, pracujący w zawodzie od ponad 30 lat poznański golibroda Adam Szulc postanowił spakować swoje narzędzia oraz meble, aby pomóc poprawić wizerunek i samopoczucie potrzebującym, których nie stać na profesjonalne usługi u fryzjera. Adam Szulc bardzo się postarał, aby stworzyć przenośny salon na jak najwyższym poziomie.

- Advertisement -
  • Wszystko jest przygotowane. Pełna dezynfekcja, czyszczenie wszystkiego, jak w normalnym zakładzie fryzjerskim. Normalna praca dla normalnych klientów, bo to są tacy sami klienci jak wszyscy inni – powiedział fryzjer w wywiadzie dla tvn24.

Dlaczego fryzjer wyszedł z taką inicjatywą?

 Myślałem o tej sprawie od wielu lat. Kiedyś pracowałem w zakładzie prowadzonym przez spółdzielnię fryzjerską, gdzie strzyżone były osoby chore, biedne i zaniedbane. I tak naprawdę to właśnie stąd wziął się pomysł, aby samemu przeprowadzać podobne akcje. Przez wiele lat z różnych powodów nie udawało mi się, ale teraz stwierdziłem, że najwyższy czas wrócić do moich planów. Zarabiać mogę w każdy inny dzień, a teraz chciałem pokazać zarówno moim bliskim jak i pracownikom, że warto pomagać. Nigdy nie możemy być pewni, że sami nie znajdziemy się kiedyś w podobnej sytuacji – opowiada Szulc.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mężczyzno – jeśli Twoja kobieta ma oponkę na brzuchu to masz szczęście!

To bardzo piękny gest, który udowadnia, że są na świecie jeszcze bezinteresowni ludzie o dobrych sercach. Adam Szulc zapowiada, że ma jeszcze wiele pomysłów na nowe akcje.

Chciałbym także odwiedzić jeden z wrocławskich domów dziecka. We wrześniu razem z innymi fryzjerami ostrzyżemy najmłodszych – dodał Szulc.

Bardzo podobają nam się takie dobre intencje, zachęcamy do podobnych akcji innych fryzjerów w Polsce, a także przedstawicieli innych zawodów. Czasami wystarczy tak niewiele, aby uszczęśliwić osoby, które tej pomocy potrzebują.

Źródło: tvn24.pl