IKEA będzie produkowała EKO meble!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

fot: źródło

IKEA nie przestaje zadziwiać! Najpierw wpuszcza bezdomne i zmarznięte psy do swojego sklepu, aby zapewnić im ciepły kąt i posiłek, a teraz przyszedł czas na produkcję EKO mebli! Takie wiadomości, to miód na serce, prawda?

Od dobrych kilku lat, drewno jest produktem, którego deficyt dotyka wszystkie kraje na świecie. Zmniejszenie ilości drzew nie wróży niczego dobrego, szczególnie, że to właśnie one dają nam tlen, którego – niestety – kiedyś może zabraknąć… Spójrzmy jednak na meble wykonane z drewna. Głównego produktu brakuje praktycznie wszędzie, a koszta wyrobu odgrywają – nie ukrywajmy – niebagatelną rolę. Jednak nie wszystkie kraje na świecie bazują na kluczowym, „drewnianym” stelażu, bowiem w Indiach, substytutem drogiego drewna, jest słoma ryżowa. Po pierwsze, jej dostępność jest ogromna, a po drugie, jest to najpopularniejszy…odpad. IKEA przekonuje, że to właśnie słoma ryżowa jest idealna do produkcji mebli – niedroga i do tego w 100% EKO!

- Advertisement -

fot: źródło

Przeczytaj: Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie!

Jak pisze Mariusz Janik w artykule, który był inspiracją – prognozy są jasne – to Azja stanie się nowym „poligonem dla nowych metod walki o środowisko”. A dlaczego IKEA będzie produkowała meble ze „śmieci”? Janik dodaje: „Na subkontynencie wciąż dominującym sektorem jest rolnictwo. Elementem dosyć prymitywnych metod, po jakie sięgają indyjscy rolnicy, jest spalanie co roku kilku milionów ton odpadów powstających przy okazji upraw – w tym słomy ryżowej. Spala się jej tyle, że proceder ten uchodzi za najważniejsze źródło smogu. W samym New Delhi odpowiada on za 1/3 zanieczyszczeń w powietrzu.”

Ponadto, jeśli produkcja mebli ze słomy ryżowej odniesie sukces na skalę światową, będzie to dla rolników – oczywiście, tamtejszych – zachęta do gromadzenia i sprzedaży tegoż surowca. PS. Produkcja ma ruszyć jeszcze w tym roku, a pierwsze meble mają trafić do salonów w 2020 roku! Stay tuned. 😉

fot: źródło

Sprawdź: f7warszawa

Co sądzicie o tym pomyśle? Jak dla mnie – fenomen!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.