I Zlot Fanów Harry’ego Pottera na Świętokrzyskiej Polanie!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

fot: źródło

Czegoś takiego jeszcze nie było! Po raz pierwszy odbędzie się Zlot Fanów Harry’ego Pottera! Lubisz przygody małego czarodzieja z blizną na czole? A może chcesz wyczarować coś magicznego wraz z innymi fanami Harry’ego? Jedno jest pewne – jeśli masz ochotę spotkać się z miłośnikami tego obdarzonego mocami chłopca, już za  dwa dni będziesz mógł/mogła to zrobić!

To będzie zdecydowanie wyjątkowy i magiczny dzień! Zapamiętajcie: 15 sierpnia 2018 (środa), w Kompleksie Świętokrzyskiej Polany, godzina 11:00 – I Zlot Fanów Harry’ego Pottera!

- Advertisement -

Organizatorzy, czyli Kompleks Świętokrzyska Polana, zapraszają wszystkich fanów tego niezwykłego czarodzieja do wspólnej zabawy i przebierania się w postacie z książek lub – jeśli nie macie pomysłu na przebranie – do założenia symbolicznego kapelusza! Kto nie chciałby przebrać się za magika i udawać, że ma moce? 😉 Dodatkowo, przez cały dzień będzie można zgłaszać swój udział  konkursie na najlepszy strój – a jest o co walczyć!

fot: źródło

Przez cały dzień (od godziny 11:00 do godziny 19:00), na Polanie, odbędą się iście niesamowite rzeczy, bowiem przedstawiciele Gryffindoru, Hufflepuffu, Ravenclawu oraz Slytherinu, będą zdobywali punkty w ramach PUCHARU DOMÓW! Poczujecie się jak w filmie, jak prawdziwi czarodzieje…

fot: źródło

To nie koniec atrakcji! Na Świętokrzyskiej Polanie, będziecie mogli zajrzeć do DZIURAWEGO KOTŁA! Zakupicie tam pyszne kremowe piwo, słodkości rodem z Miodowego Królestwa, pamiątki i wiele, wieeele innych. Czy istnieją lepsze atrakcje dla miłośników Harry’ego?

fot. źródło

Specjalnie na tę okazję, powstanie Bank Gringotta, w którym swoje złotówki będziecie mogli zamienić na galeony, sykle i knuty! A tą magiczną walutą zapłacicie w Dziurawym Kotle… prawdziwe życie czarodzieja! 😉

fot: źródło

Na tych atrakcjach nie kończymy! W trakcie zlotu, prowadzone będą warsztaty z…odczytywania starożytnych runów! Z kolei na dużej tablicy, każdy z nas, będzie mógł wypisać swoje WYMARZONE ZAKLĘCIE oraz jego PROPONOWANE ZASTOSOWANIE. Wiecie, z czym to się wiąże? Z wspólnym tworzeniem Wielkiej Księgi Zaklęć!

fot: źródło

PS. Informacja od organizatorów: „W związku z natłokiem pracy Sybilli Trelawney w Departamencie Tajemnic zabiegamy o to, aby zastąpiła ją inna wróżka, być może z nieco bardziej otwartym wewnętrznym okiem!:))”

Skoro już znacie (i tak nie wszystkie!) fenomenalne atrakcje zlotu, to czas, abyście poznali ramowy plan:

 • 11:00 – uroczyste otwarcie zlotu oraz Ceremonia Przydziału! Każdemu z przybyłych czarodziejów Profesor Dumbledore nałoży na głowę Tiarę Przydziału i wylosuje dom, do którego będzie należał!
 • 12:00 – POKAZ ILUZJONISTYCZNY
 • 12:30 – TURNIEJ TRÓJMAGICZNY. Po 5 reprezentantów z każdego domu zmierzy się w niezwykłych konkurencjach mocno zbliżonych do tych, z którymi zmagał się Harry Potter!
 • 14:00 – MECZ w sportowego QUIDDICH’A oraz warsztaty i nauka zasad gry!
 • 15:00 – rozgrywki pomiędzy domami w Quiddich’a oraz w tym samym czasie inni reprezentanci rozegrają turniej w ludzkie Szachy Czarodziejów! Nikt nie zginie, ale po planszy będziecie poruszali się właśnie Wy!:))
 • 16:30 – konkurs na Najbardziej Irytujący Strój Irytka wykonany z odzieży recyklingowej! Zachęcamy uczestników do zabrania zbędnych ciuchów, z których zostaną stworzone wyjątkowe kreacje! Poczuj się jak Madame Malkin!
 • 17:30 – Ceremonia zakończenia!
  – rozstrzygnięcie konkursu na strój Irytka
  – rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie
  – podsumowanie punktów zdobytych przez domy i wręczenie najlepszym PUCHARU DOMÓW oraz zrobienie pamiątkowej fotografii!
 • 17:45 – 19:00 ognisko przy Czarze Ognia z quizem wiedzy o Harry’m Potterze!

Plan, oczywiście, jest wstępnym założeniem – wszystko może ulec zmianie, bowiem organizatorzy nadal pracują nad ulepszaniem wydarzenia…ale czy to może być jeszcze lepsze?

Informacja od organizatorów: „Jeżeli Ty lub Ty, Kolego lub Koleżanko masz ochotę wesprzeć nas w działaniach organizacyjnych zapraszamy do kontaktu! Liczą się wszystkie super pomysły, bez których ten zlot nie może się odbyć, pomoc przy tworzeniu atmosfery i wyjątkowości tego wydarzenia! Najważniejsze jednak, abyście spakowali plecaki i przyjechali do nas na I ZLOT FANÓW HARRY’EGO POTTERA NA ŚWIĘTOKRZYSKIEJ POLANIE!”

fot: źródło

To jak? Kto jest fanem Harry’ego i wybiera się na I Zlot Fanów?