Gdy widzowie wpływają na fabułę – interaktywny serial

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Black mirror to netfliksowa produkcja, która przedstawia czarną wizję przyszłości. Kolejne odcinki stanowią odrębne historie, a spajającym je elementem jest tematyka – serial ukazuje zgubny wpływ rozwijającej się technologii na człowieka. Bohaterowie Black mirror zatrzasnęli się w rzeczywistości bezuczuciowej i bezrefleksyjnej, zjedzonej przez technologię.

Wydawać by się mogło, że już odważne ukazanie alternatywnej przyszłości czyni z Black mirror wyjątkowy oryginalny serial. Okazuje się jednak, że Netflix przygotowuje dodatkowy wyróżnik – w nadchodzącym sezonie Black mirror widzowie będą mogli samodzielnie decydować o zakończeniu jednego z odcinków.

fot: źródło

Wciąż nie jest to potwierdzona informacja, chociaż już obiegła cały świat. Jak donosi Bloomberg, Netflix planuje uczynić z Black mirror pierwszy interaktywny serial. Namiastkę interaktywności posiadają netfliksowe bajki dla dzieci – na początku odcinka Kot w butach: Uwięziony w baśni mali widzowie wybierają pomiędzy dwoma opcjami, które wpływają na fabułę. Interaktywny odcinek Black mirror to pierwsze tego typu propozycja dla dorosłych widzów.

- Advertisement -

Przeczytaj także: Partenon Książek czyli Marta Minujín przeciw cenzurze

Przygotowanie odrębnych fabuł znacznie komplikuje cały proces powstawania serialu – twórcy serialu muszą przygotować rozdzielne zakończenia, nagrać znacznie dłuższy materiał. O wiele więcej pracy twórców serialu przekłada się na zupełnie nowe doznania widzów. Realny wpływ na przebieg fabuły to kolejna możliwość, jaka została otwarta przed fanami kina. To innowacyjne rozwiązanie, jakie wprowadza Netflix, z pewnością przyciągnie do siebie nowych odbiorców i utrzyma zainteresowanie wokół serwisu.

O ironio,  Netflix  wprowadza tę nowinkę do serialu, który skupia się na negatywnych skutkach rozwoju technologicznego.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się tutaj ? 

Odwiedź naszą nową stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl