Firma z Wielkopolski wprowadziła czterodniowy tydzień pracy!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Szalejące koszty produkcji spowodowane ogromnymi podwyżkami cen energii, paliw i surowców przyczyniły się do poważnych zmian w fabryce Velux w Gnieźnie. Aby nie zwalniać pracowników, wprowadzono tam czterodniowy tydzień pracy.

Firma Velux zajmuje się produkcją okuć okiennych, okien dachowych i rozwiązań technicznych oraz akcesoriów okiennych, a jej fabryka znajduje się w Gnieźnie. Fabryka wprowadziła czterodniowy tydzień pracy. Przedsiębiorstwo musiało ograniczyć tydzień pracy ze względu na spowolnienie gospodarcze i mniejszą liczbę zamówień. Na całej zmianie finansowo nie mają ucierpieć pracownicy.

Czytaj: Najwyższa wygrana w historii Wrocławia. Mieszkaniec trafił „szóstkę” w Lotto!

- Advertisement -

Jak informują niektórzy pracownicy spółki, w wyniku braku pracy zdecydowano o wprowadzeniu poważnej tymczasowej zmiany. Od czwartku pracownicy produkcji mają już weekend.

Czterodniowy tydzień pracy obowiązuje w fabrykach VELUX w Gnieźnie od 19 września. Decyzja jest podyktowana spowolnieniem gospodarczym, które obserwowane jest w całej Europie. W świetle niepewności gospodarczej podjęliśmy działania mające na celu dostosowanie naszych zdolności produkcyjnych do aktualnej sytuacji” – mówi Robert Purol, dyrektor fabryk VELUX w Gnieźnie.

Jak dodaje, podjęto taką decyzję, by chronić pracowników przed zwolnieniami.

„Naszą ambicją od zawsze jest zapewnienie pewności zatrudnienia i stabilności wynagrodzeń pracowników, którzy zatrudnieni są w fabrykach VELUX w Gnieźnie. Od początku pandemii w 2020 roku zwiększaliśmy zatrudnienie, głównie w oparciu o pracowników z agencji pracy tymczasowej. Obecnie, mając na uwadze funkcjonowanie firmy w perspektywie długoterminowej, musieliśmy niestety podjąć decyzję o redukcji. Została ona skonsultowana ze związkami zawodowymi, poinformowaliśmy o niej również pracowników” – dodał Purol. 

Czytaj: Ogromna inwestycja Rynair we Wrocławiu. Zatrudnią 200 osób

Gnieźnieńska fabryka ma pracować w takim systemie przez najbliższe 8 tygodni, a więc do połowy listopada. Co ważne, pracownicy firmy mają nie ucierpieć finansowo na tej zmianie.