Strona główna Film Festiwal OFF CINEMA powraca do Poznania.

Festiwal OFF CINEMA powraca do Poznania.

0
Festiwal OFF CINEMA powraca do Poznania.

Poznański festiwal filmów dokumentalnych OFF CINEMA wraca do CK Zamek po raz 22. Prezentowane realizacje filmowe z całego globu zostaną oceniane przez jury, składające się z wybitnych twórców kina, krytyków filmowych i animatorów kultury. Prezentacja wydarzeń z kręgów polskiej i światowej kinematografii współczesnej i klasycznej to główna część festiwalu, ale oczywiście nie jedyna. Towarzystwo ocenianym projekcją dotrzymają liczne pokazy specjalne, spotkania z twórcami, wystawy o tematyce filmowej, koncerty, warsztaty z zagadnień filmu, wykłady i liczne panele dyskusyjne. Festiwal ma za zadanie wspierać rozwój kina dokumentalnego na trzech płaszczyznach: prezentacja, edukacja i refleksja.

W tegorocznej edycji jury przyznaje następujące nagrody:

Złoty Zamek i nagroda pieniężna w wysokości 15 000 zł
Srebrny Zamek i nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł
Brązowy Zamek i nagroda pieniężna w wysokości 5 000 zł

Przyznawana jest także Nagroda Publiczności dla filmu, który otrzyma największą ilość głosów od widzów festiwalu. Nagrodą specjalną jest Platynowy Zamek za całokształt osiągnięć artystycznych.

Festiwal odbędzie się w CK Zamek w Poznaniu w dniach 17-21 października 2018 roku. Pełny program i zapisy dostępne są na stronie internetowej oraz na facebooku wydarzenia.

STRONA WYDARZENIA – PROGRAM

FACEBOOK FESTIWALOWY

Centrum Kultury Zamek
ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań
kasa: |+48| 61 6465 260
e-mail: kasa@ckzamek.pl
czynna codziennie w g. 10-21
punkt info: |+48| 61 6465 272
e-mail: informacja@ckzamek.pl
od wtorku do niedzieli w g. od 12 do 20

Dodatkowo, jeśli chcielibyście zaangażować się w współtworzenie festiwalu, od 15 października można włączyć się w warsztaty prowadzone przez Lecha Molińskiego, gdzie dostaniecie okazję poznania wszystkich etapów tworzenia wydarzenia filmowego: od wstępnego pomysłu, przez dopracowanie koncepcji, promocję i całą stronę organizacyjną po bezpośrednią realizację.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Lech Moliński – animator kultury, organizator wydarzeń filmowych. Współzałożyciel i wiceprezes Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Od 2011 r. dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”, od 2015 r. dyrektor artystyczny festiwalu SPEKTRUM. Współtwórca projektów: „Akademia Filmu Dokumentalnego MOVIEWRO”, „Polish Cinema for Beginners”, „MIASTOmovie”, „KinoSchron”, „Kinematograf Wrocławski” i „Spółdzielnia Kinowa Ołbin”. Pracuje także przy festiwalu filmowym Millennium Docs Against Gravity i BRAVE CINEMA, odbywającym się w ramach Brave Festivalu. Od 2012 zasiada w kapitule nagrody WARTO – przyznawanej talentom filmowym z Dolnego Śląska. Laureat pierwszej edycji konkursu „30 Kreatywnych Wrocławia”, „Człowiek Roku 2015” w kategorii Kultura wg portalu TuWroclaw.com. W 2017 r. prowadził Kinoteatr Zdrowie Sokołowsko. Wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii „Animacja i edukacja kulturalna”.