Ethno Port w Poznaniu po raz dwunasty!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Już po raz dwunasty dzięki pasji i zaangażowaniu, odbędzie się nieprzestający rosnąć w popularność festiwal muzyki wywodzącej się z tradycji kulturowej wybranych regionów świata. Ethno Port 2019 już za parę dni!

Zobacz też: Pierwsza podwodna restauracja w Norwegii – f7city.pl

- Advertisement -

Ethno Port Festival 2019 po raz kolejny odbędzie się w przestrzeniach
Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. Zamek zlokalizowany jest w centrum miasta (ok. 1000 m od dworca Poznań Główny i Starego Rynku). Kolejne edycje ETHNO PORTU pozornie nie różnią się znacząco od poprzednich. Zaproszeni artyści grają tradycyjną muzykę etniczną, na festiwalowych scenach wśród gwiazd światowego formatu pojawiają się polscy wykonawcy, najbardziej aktywni uczestnicy biorą udział w warsztatach i nawet grono organizatorów jest niemal takie samo.

A jednak ETHNO PORT dziś to zupełnie inne wydarzenie niż to z 2008 roku, gdy festiwal odbył się po raz pierwszy. Jego znaczenie na nowo określiła zmieniająca się wokół nas rzeczywistość, w której na społeczną świadomość coraz mocniej wpływa STRACH. Na globalnej mapie lęków dominują: obawa przed wojną, zamachami terrorystycznymi, islamskim radykalizmem i konsekwencjami zmian klimatycznych. Wielu polityków i ich wyborców receptę na pokonanie zagrożeń widzi w odseparowaniu się od świata i konsolidacji pod szyldem haseł nacjonalistycznych. Każdy obcy, inny staje się w tym ujęciu konkurentem na drodze do ekonomicznej pomyślności i co równie ważne, zagrożeniem dla utrzymania wyidealizowanej kulturowej tożsamości.

W ciągu ostatnich jedenastu lat przez Ethno Port przewinęło się 120 zespołów i wykonawców pochodzących ze wszystkich możliwych stron świata.

Zobacz też: Nowy projekt kąpieliska nad Jeziorem Maltańskim. Będzie czysta woda?

12. edycja Festiwalu Ethno Port Poznań odbędzie się w dniach 13-16.06.2019. Wszystkie bilety, karnety i wejściówki dostępne są w kasie Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Centrum Informacji Kulturalnej Poznań, w serwisach Bilety24.pl, Going. oraz na festiwalowej stronie www.ethnoport.pl.

KARNET 4-dniowy – 150 zł ?WYPRZEDANE?
KARNET 3-dniowy (14-16.06.) – 130 zł
koncert otwarcia – 50 zł
potańcówka – 20 zł
Pojedyncze koncerty:
Kapela Brodów / Odpoczno / Laboratorium Pieśni: 20 zł
The Como Mamas / Maya Youssef / The Garifuna Collective / Lankum / Lina Babilonia Y Son Ancestros / Lemma & Souad Asla: 30 zł
Koncerty na Scenie na Trawie:
Evritiki Zygia / Nooran Sisters / Sofiane Saidi & Mazalda: 2 zł
Klub Festiwalowy: wstęp darmowy dla posiadaczy karnetów, pozostali: 5 zł

https://www.facebook.com/ethnoport/videos/2196234760441803/?action_history=null&__xts__[0]=68.ARB_gy0XHMdpxkBuZ_8V4oMbowJHECLrzo_e749ratqg2uq4-3Dduz6EMIeKP-s-S397siwcIUxJpRnmKut7vAt7qWggeTS9ms0XOVEns7uOJ0EK8rgjk9RTwjsGgcNSakp-1vAMGENl7_os0jt5lguc3DLu4jfjPwlkHALEQw-Ls9ZZS4-dS0YyTXNbt33vNtRMBymphDQ4QJ3JWUtIHpSvj1U764WSR5v-uSQbO31BqizUxy4wRryPOlwac73bUIxmw5l1v31MyePZBt6HDu_FYWko_LiBGf6A5hQcBlzlgllIXiOW1qhAATjviqfEDAsL_svwyuh5O4U&__tn__=-R

źródło: ethnoport

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7warszawa.pl