Dziwna instalacja przed wrocławskim NFM-em. Mieszkańcy zastanawiają się, co to jest.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Niedawno przed budynkiem Narodowego Forum Muzyki stanęła dziwna instalacja przypominająca metalowy tunel. Obiekt od razu przyciągnął uwagę przechodniów. Okazuje się, że jest to część wystawy, którą można zobaczyć w NFM-ie. 

Plac Wolności to przestrzeń popularna wśród wrocławian i turystów. Oprócz gości Muzeum Teatru i NFM-u plac często odwiedzają też wielbiciele jazdy na rolkach czy segwayach. To właśnie tam zorganizowano też start zeszłorocznego pochodu juwenaliowego. Nic dziwnego, że uznano tę przestrzeń publiczną za idealną do prezentacji szeroko rozumianej sztuki.

- Advertisement -

Prezentowana w Narodowym Forum Muzyki wystawa została przygotowana przez Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku i „Zachętę”, czyli Narodową Galerię Sztuki w Warszawie. Prezentowane są tam „dzieła wybitnych, kanonicznych artystów oraz znaczących twórców młodej i średniej generacji, poruszających się w obrębie różnorodnych tendencji i nurtów artystycznych”. Są to prace artystów, stworzone na przełomie XX i XXI wieku. To zbiór sześćdziesiąt eksponatów, wśród których znajdują się pełnoplastyczne rzeźby, przestrzenne obiekty i instalacje, oraz wielkoformatowe obrazy olejne i temperowe.

„Niektóre z nich wynikły z zainteresowania artystów aktualnymi zjawiskami współczesnej kultury, inne powstały w izolacji do panujących mód czy tendencji”. – piszą organizatorzy

 

Jakie nurty prezentowane są podczas wystawy? Organizatorzy wymieniają m.in. dzieła z obszaru sztuki abstrakcyjnej, konceptualnej, a także prace reprezentujące tendencje figuratywne, postmodernistyczne i ekspresyjne, a także takie, które inspirowane są pop-artem.

Wystawę w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu można zobaczyć do 31 lipca 2019 roku w godzinach otwarcia placówki. Wydarzenie jest darmowe.