Betlejem Poznańskie 2020 zostało odwołane!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Już zapewne zauważyliście, że miasta w Polsce odwołują wszystkie imprezy, które zazwyczaj odbywały się w grudniu. Imprezę Sylwestrową odwołało już bardzo wiele miast, także Poznań. Teraz odwołano Betlejem Poznańskie 2020. 

Betlejem Poznańskie przyciągało całe rodziny. Jeszcze w październiku organizatorzy zapewniali, że Betlejem Poznańskie 2020 się odbędzie, ale jak zauważyliśmy, wszystko potrafi się zmienić z dnia na dzień. 

Niestety w tym roku nie poczujemy bożonarodzeniowej i sylwestrowej atmosfery. Wydarzenia zostały odwołane przez pandemię koronawirusa. 

- Advertisement -

Czytaj: W Poznaniu nie będzie miejskiego Sylwestra – przez pandemię i oszczędności!

– Sytuacja epidemiczna w całym kraju, również w stolicy Wielkopolski jest niepokojąca. Okoliczności, w jakich się znaleźliśmy, wymagają podjęcia zdecydowanych kroków. W trosce o zdrowie poznaniaków i turystów, którzy zawsze chętnie odwiedzali Poznań przed świętami Bożego Narodzenia, organizatorzy wydarzenia, wspólnie z Zespołem ds. monitorowania zagrożeń związanych z koronawirusem, zdecydowali o odwołaniu tegorocznego Betlejem Poznańskiego. Już wiadomo, że w tym roku nie odbędzie się także Festiwal Rzeźby Lodowej – informują miejscy urzędnicy i dodają, że mają nadzieję na organizację Betlejem Poznańskiego w przyszłym roku.

Czytaj: Telefon Serdeczności dla seniorów z Poznania, którym doskwiera izolacja!