Do Wrocławia powraca Festiwal Krasnoludków

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Wrocławskie krasnale dwa lata nie świętowały, ale w tym roku będą! Na młodszych i starszych mieszkańców miasta czekają trzy dni atrakcji. 

Każde pokolenie odejdzie w cień, a one nie. Chodzi oczywiście o wrocławskie krasnale, które po 2 latach przerwy ponownie będą miały we Wrocławiu swoje święto. Do Ogrodu Staromiejskiego powraca Festiwal Krasnoludków.

Kto wie, ile krasnali jest we Wrocławiu? Na pewno kilkaset. Ich poszukiwania to frajda dla całej rodziny! Świat krasnali ma bogatą historię, ale i dzisiaj dzieje się w nim wiele ciekawego. Już niedługo krasnale przejmą władzę w mieście. W tych dniach cały Wrocław należy tylko do nich. 

- Advertisement -

Po ubiegłorocznym festiwalu online, czas na spotkanie w realu. Od 10 do 12 września organizatorzy – Wydział Promocji Miasta i Turystyki – zapraszają do Ogrodu Staromiejskiego przy Wrocławskim Teatrze Lalek.

Program imprezy:

  • Piątek, 10 września

Festiwal Krasnoludków rozpocznie się w piątek o godzinie 10:00 od tradycyjnego konkursu dekorowania domków krasnalowych dla szkół podstawowych oraz przedszkoli. Na scenie zobaczymy też koncerty bębniarzy oraz warsztaty naukowe.

Czytaj: We Wrocławiu powstały hotele dla owadów

  • Sobota, 11 września

W sobotę już od 11:00 o każdej pełnej godzinie na scenie festiwalowej będzie można zobaczyć premierowe bajki o wrocławskich krasnoludkach. To już festiwalowa tradycja! W tym roku trzy krótkie historyjki o przygodach krasnali przygotowały absolwentki Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu.

Tego dnia na Festiwalu pojawi się duża strefa cyrkowa, chętni będą mogli wziąć udział w  warsztatach tworzenia krasnalowych ogródków, ozdób z recyklingu czy tworzenia gier planszowych. Spotkamy też na Festiwalu mimów i szczudlarzy, a na najmłodszych czekać będą strefy malowania i rysowania.

Wieczorem od 20:00 w Ogrodzie coś dla starszych – będzie show młodego, zdolnego iluzjonisty Bartka Lewandowskiego. Po nim scenę przejmą DJ-e, którzy będą grać muzykę do tańca, ale usłyszymy ją tylko w naszych uszach! Od 21:00 Silent Disco czyli zabawa w ciszy to już festiwalowa tradycja. W ramach Festiwalu będziemy się bawić niczym Kopciuszek – aż do północy.

Czytaj: Student weterynarii drukuje w 3D protezy dla okaleczonych psów

  • Niedziela, 12 września

W niedzielę, ostatniego dnia Festiwalu uczestnicy mogą się udać do Arsenału miejskiego na wspólne ognisko i czytanie mitów oraz opowieści. Przy współpracy z Muzeum Miejskim Wrocławia przygotowano specjalne wydarzenie, w którym każdy chętny będzie mógł podzielić się mitem lub opowieścią we wrocławskim Arsenale.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie krasnale.pl.

Do zobaczenia!