Dla kogo zagra orkiestra?

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Przed nami koncert najgłośniejszej orkiestry świata. Za 2 miesiące rusza finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla kogo tym razem będziemy kupować czerwone serca?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już 27 lat. Akcja pomagamy zyskała przez te lata olbrzymie uznanie i poparcie. Finał WOŚP-u stał się obowiązkowym wydarzeniem w kalendarzu większości Polaków i chyba spokojnie można powiedzieć, że jest to jedno z największych wydarzeń na świecie, kiedy przestają się liczyć podziały czy status społeczny, a zaczyna być najważniejszy drugi człowiek i bezinteresowna pomoc oraz dobroć.

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie rozegrany 13 stycznia 2019 roku. Tym razem fundacja zagra z Polakami dla dzieci małych i bez focha„.

- Advertisement -
zdjęcie: źródło

Hasło przewodnie nadchodzącego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to „Pomaganie jest dziecinie proste” i trochę tak jest. W końcu nieważne ile kto ma pieniędzy, bo każdy grosz się liczy. Każda suma przybliża fundację do możliwości pomocy.

Celem 27. finału WOŚP jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to ośrodki, które są w stanie postawić specjalistyczną diagnozę i pomagać dzieciom z najcięższymi chorobami. Jednakże aby móc stawiać wspomniane diagnozy i udzielać pacjentom należytą pomoc, szpitale te potrzebują najnowocześniejszych sprzętów. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy chce pomóc tym placówkom w zwiększeniu ilości posiadanego sprzętu i dodać te, których niektórym szpitali brakuje.

Decyzję o wyborze celu, na który zostaną przekazane pieniądze zebrane podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tłumaczy dyrektor ds. medycznych WOŚP-u Lidia Niedźwiedzka-Owsiak:

Mając za sobą rekordowe Finały, kupiliśmy wiele tysięcy urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz podstawowych oddziałów neonatologicznych w całej Polsce. Cały czas zresztą realizujemy zakupy m.in. właśnie dla oddziałów noworodkowych. Przez ten czas jednak dostawaliśmy coraz większą ilość próśb o pomoc, często błagalnych, z oddziałów specjalistycznych. Braki dotyczą tych najnowocześniejszych, a zarazem najdroższych urządzeń, na których zakup nie zawsze stać jest samorząd, a środki pozyskane w ramach dotacji unijnych wykorzystywane są na „łatanie” bardziej istotnych potrzeb. Tymczasem na świecie obserwujemy znaczący postęp w medycynie, a zwłaszcza w diagnostyce. Na rynek trafiają coraz to nowsze, bardzo drogie urządzenia, które zarazem oferują kosmiczne możliwości diagnozy i szybkości w podejmowaniu leczenia. Kupując taki właśnie sprzęt mamy możliwość po raz kolejny podnieść poziom opieki nad chorymi dziećmi w Polsce. Dlatego Zarząd Fundacji zdecydował, że celem 27. Finału WOŚP będzie zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

cytat: źródło

W pierwszej kolejności fundacja skupi się pomocy zakładom diagnostyki specjalistycznej obrazowej, radiologicznej i laboratoryjnej. Priorytetem jest wyposażenie specjalistycznych szpitali dziecięcych w rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG. (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii. Jeżeli wynik zbiórki pieniędzy podczas 27. finału Orkiestry pozwoli, to WOŚP wspomoże również wyposażyć m.in. pracownie MRI czy centralne sterylizatornie.

Przygotowania do 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już ruszyły. Od 16 października można rejestrować sztaby Orkiestry. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o organizacji nadchodzącego finału lub zaangażować się w jego tworzenie, to zapraszamy pod poniższe linki:

❤ Jak zorganizować Finał ? https://www.wosp.org.pl/final/dla-organizatorow

? Jak zostać wolontariuszem ? https://www.wosp.org.pl/final/dla-wolontariuszy

? Sztaby 27. Finału ? https://www.wosp.org.pl/final/sztaby

? Jak wspierać Fundację ? https://www.wosp.org.pl/fundacja/jak-wspierac-wosp

Pamiętajcie, że każdy z nas może pomóc. Pamiętajcie, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to nie tylko Jurek Owsiak, ale przede wszystkim WY! Dzięki. Kiedyś sprzęt WOŚP-u może jednemu z WAS uratować życie lub pomóc.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! 

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl