Premiera debiutanckiej płyty Tęskno „Mi”

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Myśl o czymś niezwykłym wchodzi mi w paradę.

Nie wiem, o czym niezwykłym myśli Joanna Longić podczas śpiewania tych słów. Natomiast wiem, że mi przychodzi na myśl Tęskno, wraz z całą jego niezwykłością.

Wysublimowane, zmysłowe, poetyckie, wrażliwe – z takimi określeniami spotyka się twórczość Tęskno. Momentami aż trudno odnaleźć słowa, które mogłyby dorównać nastrojowi wykreowanemu przez ten baśniowy duet. Po prostu ich muzyka z łatwością maluje obrazy, których nie sposób utkać słowami. Fortepian, lekko wyczuwalna elektronika, kontrabas i kwartet smyczkowy, a wszystko przeplecione lirycznymi tekstami wyśpiewanymi srebrzystym głosem – magia.

Duet składający się z wokalistki Joanny Longić oraz kompozytorki Hanny Rani zachwyca coraz to nowych słuchaczy. Ich delikatne, spokojne kompozycje „łączą brzmienia, melodie i dźwięki, za którymi im tęskno”. Najbardziej lubię w nich to, że z jednej strony są pełne tęsknoty, powagi,  wysublimowanego, szlachetnego smutku. Zaś z drugiej strony nazywają swoją płytę „mi”, bawiąc i grając z językiem, a na koncerty ubierają pastelowe, kolorowe garnitury. Przyznają, że wśród ich inspiracji jest Taco Hemingway. Są wrażliwe, ale nie pretensjonalne. Zamiast nachalnej, pstrokatej promocji zdecydowały się na umieszczenie opisu swojego projektu na wspieramkulture.pl. To dzięki zaangażowaniu fanów i ich darowiznom 9 listopada pojawiła się debiutancka płyta duetu.

- Advertisement -

Tęskno udało się odnaleźć balans pomiędzy nowoczesnym brzmieniem a klasycznymi aranżacjami. Wypełniają lukę w polskiej muzyce, o której nie zdawałam sobie sprawy aż do pierwszego kontaktu z ich muzyką. Obu artystkom udało się zainteresować publiczność, krytyków, uznanych wokalistów jeszcze przed pojawianiem się pierwszych wspólnych kompozycji. Joanna Longić zaistniała dzięki audycji BBC Introducing poświęconej obiecującym twórcom, zaś o jej coverze piosenki „Fastrygi” pochlebnie wypowiada się sama Mela Koteluk. Hania Rania to wielokrotna laureatka konkursów pianistycznych – zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Włodek Pawlik czy Justyna Steczkowska rekomendują utwory Hani powstałe podczas współpracy z Dobrawą Czocher. Jak widać, w skład Tęskno wchodzą muzycy wykształceni, docenieni, który tworzą i prezentują muzykę na najwyższym poziomie.

Było mi tęskno za muzyką w takim wydaniu.

Zobacz także: HÖGNI + TĘSKNO W SYNAGODZE POD BIAŁYM BOCIANEM

fot: źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się tutaj ? 

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl