Ćwiczenia ruchowe i oddechowe w Operze Wrocławskiej dla osób po COVID-19

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

W Operze Wrocławskiej śpiewem i baletem będą rehabilitować osoby, które wyzdrowiały po koronawirusie. 

W marcu minie rok odkąd zamknięto sklepy, restauracje i wiele placówek przez COVID-19. To był bardzo ciężki rok dla każdego z nas. Wielu z nas zachorowało, i pomimo wyzdrowienia wciąż możemy zmagać się ze skutkami lub powikłaniami po zakażeniu koronawirusem. 

Opera Wrocławska rusza ze specjalną akcją „Opera daje oddech” dla wszystkich osób, które wyzdrowiały po COVID-19. 

- Advertisement -

W ramach tej akcji organizowane będą ćwiczenia ruchowe i oddechowe. Program ćwiczeń był konsultowany ze specjalistami z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.

Źródło: Facebook

Wiadomo, że po koronawirusie ciało jest osłabione. Ćwiczenia w Operze będą proste, każdy je bez problemu wykona. W rehabilitacji po COVID-19 najważniejsza jest systematyczność, w związku z tym, warsztaty będą prowadzone regularnie.

– To będzie terapia przez śpiew. Z jednej strony chcemy poprawiać wydolność oddechową, ale z drugiej strony także nastrój. Śpiew daje nam radość życia i my chcemy tę radość również przywracać. To będą także zajęcia z baletu, aby poprawić koordynacje. Przy okazji wykonując ruchy mobilizujemy układ oddechowy – mówi Bożena Ślabska, koordynatorka projektu „Opera daje oddech”.

Dzięki tym ćwiczeniom nauczymy się oddychać przeponą. 

Czytaj: Cyberbudka – podglądaj życie ptaków 24 godziny na dobę

Źródło: Facebook

Akcja prowadzona jest we współpracy z Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc, którego specjaliści będą czuwać nad jej realizacją. Cały program fizjoterapii układu oddechowego, obejmujący specjalnie dobrane ćwiczenia fizyczne, został przygotowany po konsultacjach z lekarzami.

– Dzięki takim ćwiczeniom śpiewu uczymy się technik prawidłowego oddechu, szczególnie oddechu torem przeponowym. Jest on torem lepszym w oddychaniu. Odpowiada mniej więcej za 80% naszych możliwości oddechowych a bardzo rzadko go wykorzystujemy. Bardzo często oddychamy klatką piersiową, a przepona jest ważnym mięśniem, który poprawia nam funkcje układu oddechowego – dodaje dr Maciej Mraz fizjoterapeuta z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.

Praca z oddechem, zajęcia ruchowe, ćwiczenia mięśni twarzy w celu poprawy dykcji, a wszystko przy akompaniamencie fortepianu w zjawiskowych wnętrzach Opery – w taki sposób nasi artyści chcą pomóc osobom po COVID-19, które nadal borykają się z problemami oddechowymi.

Warsztaty będą się odbywać trzy razy w tygodniu. Poprowadzą je Anna Szopa – Balet Opery Wrocławskiej (część ruchowa) i Aleksandra Malisz – Chór Opery Wrocławskiej (część oddechowa).

Czytaj: We Wrocławiu powstanie pierwszy ośrodek leczenia otyłości

Źródło: Facebook

Do programu „Opera daje oddech” można zgłaszać się poprzez e-mail opera@opera.wroclaw.pl lub telefonicznie pod numerem: +48 71 370 88 84 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Szukasz pracy we Wrocławiu? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org