Co warto zobaczyć na Malcie?

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Czerwiec to okres, podczas którego coraz częściej myślimy o nadchodzących wakacjach. Wykupujemy wycieczki, przeglądamy oferty, szukamy miejsca idealnego. Pośród częstych wyborów znajduje się Grecja, Hiszpania czy Włochy. Warto jednak pamiętać o równie urokliwym, chociaż znacznie mniejszym państwie – Malcie.

Malta należy do jednych z najmniejszych państw w Europie. Szczyci się rozwiniętą historią – cywilizacja na wyspie zaczęła się tworzyć już 7000 lat temu, co owocuje w liczne ruiny i zabytki ważne dla wyspy, a ciekawe z perspektywy turystów.

Valletta, stolica Malty, jest miastem o najgęściej ulokowanych zabytkach – posiada ich aż 320. Dlatego też UNESCO zdecydowało nie tylko na dodanie do Listy Światowego Dziedzictwa maltańskich zabytków, ale również samego miasta.

- Advertisement -

Co ciekawego kryje w sobie Valletta? Przede wszystkim zachwycającą architekturę. Pałac Wielkiego Mistrza czy Katedra św. Jana to tylko niektóre z zabytkowych budynków, jakie najczęściej przyciągają turystów. Właściwie na każdym kroku turyści mogą natknąć się na zabytkową budowlę, która opowiada historię miasta. Miejska architektura charakteryzuje się wąskimi uliczkami i kamienicami z zamkniętymi balkonami, kojarzonymi z niewielkimi, włoskimi miasteczkami. Turyści często kierują się w stronę dolnych i górnych ogrodów, gdzie najchętniej oglądają panoramę miasta. Można odpocząć w tych miejscach i podziwiać rozciągający się widok na Vallettę.

Malta to wyspa, która zadowoli zarówno aktywnych turystów, jak i plażowiczów. Niedaleko znajduje się Błękitna Laguna – malownicze miejsce, charakteryzujące się krystalicznie czystą, turkusową wodą oraz plażą z białym piaskiem. To jedno z najpiękniejszych miejsc do plażowania znajduje się na Comino, niewielkiej wyspie położonej tuż obok Malty. Błękitna Laguna jest oblegana przez turystów, co może wiązać się z tłokiem, jednak widoki rekompensują wszelkie niewygodności.

Do Archipelagu Maltańskiego należy także Gozo – niewielka wysepka o równie malowniczych plażach i ciekawej historii. Gozo nie jest tak często wybierane przez turystów, dzięki czemu posiada bardziej spokojny, niemalże idylliczny klimat. Co ciekawe, na wyspie możemy natknąć się na typowe londyńskie budki telefoniczne – pozostałości po tym, gdy Malta była brytyjską kolonią. Gozo jest również jednym z najlepszych wyborów dla fanów nurkowania – trudno znaleźć równie ciekawie miejsce w Europie.

Malta okazuje się równie ciekawa dla turystów, co popularne, częściej wybierane miejsca. Zobaczcie sami:

Przeczytaj także:

Kolejka górska Hagrida. Fani Harrego Pottera czekali nawet 10 godzin w…

Miasto z najwyższą reputacją? Wrocław!

Katarzyna Nosowska / Zmalowane Wrota