Co powstanie w miejsce Solpolu we Wrocławiu?

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Mieszkańcy są bardzo ciekawi i zastanawiają się, co powstanie w miejscu domu handlowego Solpol? Prace rozbiórkowe jednego z najbardziej kontrowersyjnych budynków w mieście już trwają, a inwestor zdradza plany, co tam powstanie. 

Z każdym dniem znika z przestrzeni ulicy Świdnickiej na Starym Mieście budynek Solpolu. Rozbiórka domu handlowego zakończy się we wrześniu tego roku. Co powstanie na jego miejscu?

Obecny właściciel nieruchomości – firma, której współzałożycielem jest miliarder z rodziny Kulczyków (Sebastian Kulczyk) – poinformował już lokalne media, co zamierza zbudować w miejsce wyburzonego Solpolu.

- Advertisement -

Czytaj: Od nowego roku akademickiego ceny akademików wyższe nawet o 30%

Przy ulicy Świdnickiej powstać ma budynek mieszkalny wielorodzinny z częścią handlowo-usługową na parterze. Według zapowiedzi prezesa firmy Noho Investment – Rafała Kuli – będzie to pierwsza taka inwestycja, o takim standardzie we Wrocławiu.

Budynek mieszkaniowy będzie pierwszą realizacją firmy Noho Investment we Wrocławiu, która obecnie prowadzi w Krakowie inwestycję pod nazwą Młyny Mogilska, a w Katowicach – Nadgórników 14. 

– W nowej inwestycji powstanie budynek mieszkalny z usługami. Część usługowa na parterze, przestrzeń mieszkalna na wyższych kondygnacjach. Będzie to pierwsza taka inwestycja, o takim standardzie we Wrocławiu – powiedział Kula portalowi www.wroclaw.pl.

Czytaj: Darmowa nauka strzelania we Wrocławiu. Nie przegap tego!

Póki co, właściciel nieruchomości przy Świdnickiej nie podaje więcej szczegółów, ani wizualizacji inwestycji, ale zapowiada, że wkrótce podanych zostanie więcej informacji o planowanym projekcie.