Strona główna Ciekawostki Co by było gdyby znani artyści byli architektami?

Co by było gdyby znani artyści byli architektami?

0
Co by było gdyby znani artyści byli architektami?

Sztuka bezpośrednio łączy się z architekturą. Wątki się przeplatają, znajdują się wspólne mianowniki, ale największe nazwiska pozostają w pamięci z dziedziny sztuki wysokiej. Jednak co by było gdyby artyści byli architektami?

Zobacz też: Pierwsza podwodna restauracja w Norwegii – f7city.pl

Na to pytanie postanowił odpowiedzieć włoski architekt (ale również artysta!), który zreinterpretował znane dzieła wielkich artystów. W swojej nowej serii „Archists” pokazuje charakterystyczne dla danych stylów cechy, przeniesione z między innymi płótna, na architekturę. Jak sam mówi, sztuka i architektura to dziedziny, które ciągle się przeplatają. Zarówno definicja architektury jak i sztuki współczesnej ciągle się zmienia, znalezienie wspólnych mianowników jest niemalże oczywiste.

Federico Babina na swojej stronie mówi również o bogactwie jakie czerpie z różnorodnych form. W procesie kreatywnym, w pracy grafika i architekta to szalenie ważne, żeby być dobrym obserwatorem. Rysunek i ilustracja są dla mnie najlepszą metodą na wyrażenie myśli, uczuć i własnych emocji – mówi Federico. – Każdy obraz posiada własną historię, ale i każdy z nich jest świadkiem kolejnej.

Artysta ma nadzieję wydać cykl w postaci książki ilustrowanej. Nic dziwnego, każdy z jego rysunków to małe dzieło sztuki. Zachęcam do zapoznania się ze stroną artysty, gdzie można zobaczyć jego inne, równie wspaniałe realizacje. A póki co zapraszam do zabawy. Ilu wielkich artystów jesteście w stanie rozpoznać? Dajcie znać w komentarzach. Miłej niedzieli! 🙂

Zobacz też: Nowy projekt kąpieliska nad Jeziorem Maltańskim. Będzie czysta woda?

źródło: strona artysty

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7warszawa.pl