Body Count ft. Ice-T w Warszawie!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Gotowi na jutrzejszy koncert? Dnia 26 czerwca 2018 roku w Warszawie, odbędzie się koncert Body Count ft. Ice-T!

fot. wydarzenie

W warszawskiej Progresji, na ulicy Fort Wola 22, rozpocznie się koncert legendarnej grupy: Body Count i Ice-T! To właśnie ci pionierzy rapcore zagoszczą w dwóch miejscach w Polsce – 22.06 w warszawskiej Progresji, a dzień później, tj. 23.06, w krakowskim klubie Studio.

- Advertisement -

Znacie tych artystów? Niemożliwe, aby o nich nie usłyszeć! Jeśli jednak nie do końca wiecie, kim są prekursorzy rapcore’a, przedstawimy Wam pokrótce tych muzyków. Body Count to amerykańska grupa rapcore’owa, która powstała w 1990 roku z inicjatywy Ice-T  i Erniego C. Tracy Lauren Marrow, czyli Ice-T, to jeden z najważniejszych wykonawców w historii hip-hopu; rap od zawsze grał w jego sercu, jednak równocześnie bliskie były mu rock i metal. Właśnie z tego powodu, w 1991 roku założył zespół Body Count, w którym łączy rap z ciężkim brzmieniem, co dało podłoże do stworzenia nowego gatunku muzycznego, jakim jest rapcore.

Zespół istniał do 1997 roku, nagrywając trzy albumy: „Body Count„, „Born Dead” oraz „Violent Demise: The Last Days„. Oto kilka z ich najbardziej znanych utworów:

Po 1997 roku, dokładnie w 2004 roku, zespół Body Count reaktywował się. Od tamtego czasu nagrano kolejne trzy albumy: „Murder For Hire„, „Manslaughter” oraz ostatni, zeszłoroczny, „Bloodlust„.

Bloodlust” podniósł temperaturę w świecie muzycznym – nikt nie spodziewał się powrotu pionierów rapcore’a. Album ten, w pierwszym tygodniu, gdy go wydano, zadebiutował na trzecim miejscu brytyjskiego zestawienia Rock & Metal Chart! Po tylu latach tak wysokie miejsce świadczy o jednym – Body Count od zawsze robił to dobrze. Ponadto, na płycie pojawiły się wspaniałe gwiazdy świata heavy metalowego, takie jak Max Cavalera z Sepultury, Randy Blythe z Lamb Of God oraz najbardziej utalentowany rudzielec, czyli Dave Mustaine z Megadeth!

Uwielbiane zespoły takie jak Linkin Park, Rage Against The Machine czy Limp Bizkit,  wykonują właśnie rapcore, którego prekursorem jest legendarna grupa Body Count. Możecie być im wdzięczni za stworzenie tak ciekawego gatunku, który przyniósł wiele wspaniałych zespołów!

Teksty i przekaz, który genialnie oddaje Ice-T, zostawiamy Wam do sprawdzenia – najlepiej jutro, na żywo, gdzie poczujecie magię zjednoczenia się z artystami!

Aktualnie w skład Body Count wchodzą, oprócz Ice-T i Erniego C, Vincent Price, III Will i Juan Garcia.

Cena biletów jest niewielka – koszt 125/140 złotych. Pamiętajcie, że bilety najlepiej kupić ze sprawdzonego źródła, czyli: www.biletomat.pl, www.ticketmaster.plwww.ebilet.plwww.ticketpro.pl oraz sklepy sieci Media Markt, Saturn i Empik. Nie ryzykujcie, nie kupujcie biletów przez Facebooka – nikt nie gwarantuje, że są to prawdziwe bilety. Autoryzowane punkty sprzedaży to jest to!

Wydarzenie na Facebooku: wydarzenie

Posłuchajcie jeszcze jednego utworu z najnowszej płyty Body Count i do zobaczenia już jutro!