W Belgii wybudowano prawdziwą wioskę Smerfów z okazji 60. urodzin.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Smerfy to bajkowa rasa małych, niebieskich stworzeń, wykreowanych przez belgijskiego rysownika komiksowego Pierre’a Culliforda, tworzącego pod pseudonimem Peyo. Smerfy są bohaterami serii komiksowej, filmów i serialu animowanego. Belgowie z okazji 60. rocznicy wybudowali prawdziwą wioskę Smerfów. 

Na początku Smerfy nie były głównymi bohaterami komiksu belgijskiego rysownika Pierre’a Culliforda „Peyo”. Niebieskie stworzenia były postaciami drugoplanowymi do komiksu „Johan i Peewit” z 1958 roku. Jednak Smerf szybko rozkochały w sobie serca czytelników i z postaci drugoplanowych stały się gwiazdkami nowej serii komiksów. I tak podbijają serca od 60 lat.

- Advertisement -

Od śmierci Peyo w 1992 r. serię komiksową tworzą różni scenarzyści i rysownicy we współpracy z synem artysty, Thierrym Cullifordem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: World Life Experience – tylko 11 osób może wygrać pracę marzeń.

Z okazji 60. rocznicy powstania bajki w Brukseli wybudowana została prawdziwa Wioska Smerfów. Można tam zobaczyć domki z grzybów lub wybrać się na wirtualny spacer po magicznym lesie. Dzięki temu, że wszystkie budynki i otoczenie wioski zostały powiększone zwiedzający zobaczą ją z perspektywy Smerfetki, Ważniaka, Papy Smerfa, Ciamajdy i ich towarzyszy. Ułatwia to też hologramy i wirtualna rzeczywistość.

Organizatorzy zapewniają, że wystawa ma także wartości edukacyjne: ma pokazać, że dla krasnali ważne są takie wartości, jak tolerancja, solidarność, przyjaźń i ochrona środowiska.

Wystawa multimedialna poświęcona Smerfom została otwarta w ramach Brussels Expo w stolicy Belgii 9 czerwca. Będzie czynna do stycznia 2019 roku, a potem organizatorzy planują wyruszyć z nią do innych krajów. Chcielibyście taką wioskę w Polsce?

 

Źródło: youtube.com