Bailey Yard to największa na świecie kolejowa stacja rozrządowa

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Bailey Yard w North Platte w stanie Nebraska to największa na świecie kolejowa stacja rozrządowa. Została nazwana na cześć byłego prezydenta Unii Pacyfiku Edda H. Baileya.

Bailey Yard to największa na świecie kolejowa stacja rozrządowa. Personel tam sortuje, serwisuje i naprawia lokomotywy i samochody kierowane w całej Ameryce Północnej. Jest własnością i jest zarządzana przez Union Pacific Railroad (UP), Bailey Yard znajduje się w North Platte w stanie Nebraska. Nazwa stoczni pochodzi od byłego prezydenta Union Pacific Edd H. Bailey.

- Advertisement -

Bailey Yard znajduje się w połowie drogi między Denver i Omaha. Stacja obejmuje całkowitą powierzchnię 2850 akrów (4,45 ², 11,5 km2) i ma ponad 8 mil (13 km) długości i 2 mile (3,2 km) szerokości. Stocznia ma 200 oddzielnych tras, w sumie 315 mil (507 km) torów, 985 przełączników, 766 rozjazdów, 17 odbierających i 16 torów odlotów. Union Pacific zatrudnia ponad 2600 osób w North Platte, z których większość jest odpowiedzialna za codzienną działalność Bailey Yard.

Średnio 139 pociągów i ponad 14 000 wagonów kolejowych przechodzi przez Bailey Yard każdego dnia, a stocznia sortuje około 3000 samochodów dziennie, wykorzystując dwa garby stoczni. Wschodni garb to 34 metrowy (10 m) pagórek, a zachodni garb ma 20 stóp (6,1 m). Są one używane do sortowania czterech samochodów na minutę do jednej ze 114 torów, 49 torów do zachodnich pociągów i 65 do wschodu.

ZOBACZ TAKŻE: Najwyższe pomniki świata. Jeden z nich jest w Polsce! – f7city.pl

Na stoczni znajdują się również 3 lokomotywy paliwowe i centra serwisowe o nazwie Eastbound run through, Westbound Run Thru i tor serwisowy, który obsługuje ponad 8500 lokomotyw miesięcznie, lokomotywowy warsztat naprawczy, który może naprawiać 750 lokomotyw miesięcznie i obiekt do naprawy samochodów, który obsługuje prawie 50 samochodów dziennie. Warsztat samochodowy wymienia 10 000 par kół rocznie. Stocznia wyposażona jest w czujnik ruchu w ruchu opracowany przez Union Pacific, który wykorzystuje technologię ultradźwiękową do kontroli każdego koła. Jest to jedyny taki wykrywacz na świecie.

Możesz uzyskać widok na całą kolejową stację z siódmego lub ósmego piętra platformy widokowej w Golden Spike Tower i Visitor Centre.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj! 🙂 

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl