Ludzie dzielą się na dwa rodzaje: samouki i nieuki. Taką mantrę zakodował mi w głowie jeden z profesorów. Zastanawiając się jakie narzędzia właściwie najbardziej przyczyniły się do mojego ciągłego rozwoju drogą eliminacji wybrałem dwa kluczowe: klocki Lego, które od małego umożliwiały ekspansję mojej wyobraźni oraz aparat fotograficzny, który od wieku nastoletniego jest moim głównym narzędziem pracy i poznawania świata. Zwariowałem, kiedy okazało się, że te dwie rzeczy spotkały się i powstało coś niesamowitego.
Najlepsze knajpy 2018 według MYTUJEMY!
Leica to jedna z dominujących na rynku fotograficznym marek, która wyróżnia się nie tylko sprzętem najwyżej jakości, ale bardzo charakterystyczną kreacją i rewelacyjnym marketingiem, urzekającymi kampaniami reklamowymi. Ich produkty z całą pewnością są jednymi z najbardziej pożądanych przez pasjonatów fotografii. Jeden z najbardziej kultowych modeli aparatu, Leica M w ciągu ostatnich lat był określany na nowo, zarówno jeśli chodzi o design, jak i o technologię. Jednak największym krokiem z rozwoju ikoniczności tego modelu było nawiązanie współpracy z firmą LEGO.
Nowa Leica M LEGO nawiązuje do tradycyjnej formy klasycznego modelu aparatu, jednak jest całkowicie skonstruowana z równie charakterystycznych klocków. Miniaturowy model pojawiający się w dwóch kolorowych wariantach jest dostępny w Leica’s Miami Store, natomiast instrukcje złożenia należy poprać poprzez stronę internetową. Posiłkując się internetowym poradnikiem złożenie własnego modelu aparatu powinno być bezproblemowe.
Projektant Chris McVeigh oraz firma LEGO połączyły siły w celu stworzenia modelu Leica M. Każdy zestaw umożliwia zbudowanie własnego zabawkowego modelu tego ikonicznego aparatu.
Kulturalny Stary Rynek 2019 – rusza nabór wniosków!
Gotowy model LEGO Leica M ma wymiary 7.6x5x3.2cm i waży, jak na miniaturę przystało, jedyne 57 gram. Koszt zamówienia jednego modelu to 45 dolarów. Jednak każdy użytkownik klocków Lego dobrze wie, że są sposoby aby samemu skonstruować własny model. Jeśli więc chcesz zbudować kultowy model aparatu na własną rękę, nic nie stoi na przeszkodzie. W takim przypadku Leica nie udostępnia instrukcji złożenia ale odsyła do TEJ strony internetowej, gdzie Chris McVeigh stworzył gigantyczną bazę instrukcji do tworzenia nietypowych konstrukcji, w tym aparatów. Każdą z instrukcji można poprać ze strony internetowej w postaci PDF. Jedyną różnicą między modelem domowej roboty, a oficjalnym są dwie naklejki u góry kamery, lecz nie jest to burzący cały efekt mankament.
Jeśli więc jesteście równie wielkimi fanami, którejś z powyższych dziedzin, wyciągnijcie z pod łózka zakurzone już klocki Lego, przywołajcie trochę nostalgii, wrzućcie kreatywność na najwyższe obroty i stwórzcie coś niesamowitego. Bądźcie ukami, najlepiej samoukami.
źródło: Leica