Antoni Macierewicz chce przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej!

0
623

Antoni Macierewicz chce, aby w Polsce została jak najszybciej przywrócona obowiązkowa służba wojskowa. Zdaniem byłego szefa MON, jest to kwestia bezpieczeństwa Polski, która w tym temacie powinna brać przykład z innych państw w regionie. 

Antoni Macierewicz chce, aby obowiązkowa służba wojskowa została przywrócona w ciągu roku. Jak stwierdził, wszystkie państwa świadome zagrożeń podejmują tego rodzaju kroki – „nawet pacyfistyczna Szwecja”.

„Obowiązkowa służba wojskowa powinna zostać przywrócona jak najszybciej. Wszystkie państwa świadome zagrożenia – nawet pacyfistyczna Szwecja – przywracają, bądź wprowadzają zasadniczą służbę wojskową. My robimy to kolejnymi krokami. Może tak trzeba ze względu na to, że 'zielona wyspa’ Donalda Tuska składała się m.in. z rozbudzenia wśród młodzieży strachu i niechęci do służby wojskowej, bazującej jeszcze na powszechnej niechęci z czasów komunistycznych” – podkreślił Macierewicz podczas otwartego spotkania z mieszkańcami Torunia w Centrum Dialogu.

Jak podkreślił, „teraz są inne czasy, a wojsko nie jest narzędziem sowieckim, narzędziem niszczenia ludzi, tylko szansą na budowę własnej osobowości i służbę narodowi oraz może być wielką przygodą osobistą”.

„Budujemy nie tylko Wojska Obrony Terytorialnej, Legię Akademicką, ale również budujemy powrót wychowania wojskowego do szkół. Chcemy, żeby ludzie na powrót zapoznali się z wojskiem, jako prawdziwą, wielką wartością. Efektem tego ma być zaproponowanie powrotu do obowiązkowej służby wojskowej, bo ona jest państwu i narodowi konieczna” – wyjaśnił.

Źródło: pch24.pl/fakty.interia.pl/wprost.pl/wsieci24.plZ
Zdjęcie: www.aclu.org

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Podatek od deszczu już obowiązuje – kto i ile zapłaci za deszczówkę?