Antoni Macierewicz chce przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Antoni Macierewicz chce, aby w Polsce została jak najszybciej przywrócona obowiązkowa służba wojskowa. Zdaniem byłego szefa MON, jest to kwestia bezpieczeństwa Polski, która w tym temacie powinna brać przykład z innych państw w regionie. 

Antoni Macierewicz chce, aby obowiązkowa służba wojskowa została przywrócona w ciągu roku. Jak stwierdził, wszystkie państwa świadome zagrożeń podejmują tego rodzaju kroki – „nawet pacyfistyczna Szwecja”.

- Advertisement -

„Obowiązkowa służba wojskowa powinna zostać przywrócona jak najszybciej. Wszystkie państwa świadome zagrożenia – nawet pacyfistyczna Szwecja – przywracają, bądź wprowadzają zasadniczą służbę wojskową. My robimy to kolejnymi krokami. Może tak trzeba ze względu na to, że 'zielona wyspa’ Donalda Tuska składała się m.in. z rozbudzenia wśród młodzieży strachu i niechęci do służby wojskowej, bazującej jeszcze na powszechnej niechęci z czasów komunistycznych” – podkreślił Macierewicz podczas otwartego spotkania z mieszkańcami Torunia w Centrum Dialogu.

Jak podkreślił, „teraz są inne czasy, a wojsko nie jest narzędziem sowieckim, narzędziem niszczenia ludzi, tylko szansą na budowę własnej osobowości i służbę narodowi oraz może być wielką przygodą osobistą”.

„Budujemy nie tylko Wojska Obrony Terytorialnej, Legię Akademicką, ale również budujemy powrót wychowania wojskowego do szkół. Chcemy, żeby ludzie na powrót zapoznali się z wojskiem, jako prawdziwą, wielką wartością. Efektem tego ma być zaproponowanie powrotu do obowiązkowej służby wojskowej, bo ona jest państwu i narodowi konieczna” – wyjaśnił.

Źródło: pch24.pl/fakty.interia.pl/wprost.pl/wsieci24.plZ
Zdjęcie: www.aclu.org

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Podatek od deszczu już obowiązuje – kto i ile zapłaci za deszczówkę?