Amerykańskie CNN Travel doceniło Kraków!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

fot: źródło

CNN Travel, jeden z najbardziej popularnych, zagranicznych portali, docenił Kraków! W artykule o najpiękniejszych miejscach w Polsce, które powinni zobaczyć zagraniczni turyści, znalazł się nasz wspaniały Kraków!

Dziennikarze wybrali 11 najwspanialszych miejsc w Polsce, które koniecznie trzeba zobaczyć. Ktokolwiek będzie planował podróż po naszym kraju, musi odwiedzić…Kraków! To właśnie nasze Miasto Królów znalazło się na liście najpiękniejszych miast (i miejsc!) Polski.

- Advertisement -

fot: źródło

Przeczytaj: Kraków zagospodaruje „mały Zakrzówek”!

CNN Travel przedstawiło Kraków jako dawną stolicę Polski, która jest przepełniona życiem! Jak dowiaduję się dalej, dziennikarze tego amerykańskiego portalu, opisują Kraków jako miasto z bogatą historią, architekturą i fenomenalną kuchnią. W końcu, gdzie zjemy lepsze pierogi, niż w Krakowie? Nigdzie! 😉 Gazeta Krakowska donosi, że dziennikarzy zauroczył Rynek Główny, ale także Sukiennice, Bazylika Mariacka i Uniwersytet Jagielloński. Nasze miasto opisali jako miejsce pełne wąskich średniowiecznych uliczek, przytulnych kawiarenek, z życiem nocnym i imponującymi zabytkami. Szczególnie wyróżnili w artykule zamek na Wawelu: dziennikarze podkreślili, że dziedzictwo inspirowane włoskim renesansem jest warte odwiedzenia.

Ponadto, w artykule CNN Travel, oprócz Krakowa, znalazły się również inne polskie miasta wraz z ich opisem: Gdańsk, Łódź, Wrocław, Toruń, Kazimierz Dolny, Poznań, Warszawa, Białowieski Park Narodowy, Tatry Wysokie oraz zamek w Mosznej.

fot: źródło

Sprawdź: Cityrozrywka

Jakie – Waszym zdaniem – jest najpiękniejsze miasto w Polsce?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.