Amerykańskie CNN Travel doceniło Kraków!

0
1242

fot: źródło

CNN Travel, jeden z najbardziej popularnych, zagranicznych portali, docenił Kraków! W artykule o najpiękniejszych miejscach w Polsce, które powinni zobaczyć zagraniczni turyści, znalazł się nasz wspaniały Kraków!

Dziennikarze wybrali 11 najwspanialszych miejsc w Polsce, które koniecznie trzeba zobaczyć. Ktokolwiek będzie planował podróż po naszym kraju, musi odwiedzić…Kraków! To właśnie nasze Miasto Królów znalazło się na liście najpiękniejszych miast (i miejsc!) Polski.

fot: źródło

Przeczytaj: Kraków zagospodaruje „mały Zakrzówek”!

CNN Travel przedstawiło Kraków jako dawną stolicę Polski, która jest przepełniona życiem! Jak dowiaduję się dalej, dziennikarze tego amerykańskiego portalu, opisują Kraków jako miasto z bogatą historią, architekturą i fenomenalną kuchnią. W końcu, gdzie zjemy lepsze pierogi, niż w Krakowie? Nigdzie! 😉 Gazeta Krakowska donosi, że dziennikarzy zauroczył Rynek Główny, ale także Sukiennice, Bazylika Mariacka i Uniwersytet Jagielloński. Nasze miasto opisali jako miejsce pełne wąskich średniowiecznych uliczek, przytulnych kawiarenek, z życiem nocnym i imponującymi zabytkami. Szczególnie wyróżnili w artykule zamek na Wawelu: dziennikarze podkreślili, że dziedzictwo inspirowane włoskim renesansem jest warte odwiedzenia.

Ponadto, w artykule CNN Travel, oprócz Krakowa, znalazły się również inne polskie miasta wraz z ich opisem: Gdańsk, Łódź, Wrocław, Toruń, Kazimierz Dolny, Poznań, Warszawa, Białowieski Park Narodowy, Tatry Wysokie oraz zamek w Mosznej.

fot: źródło

Sprawdź: Cityrozrywka

Jakie – Waszym zdaniem – jest najpiękniejsze miasto w Polsce?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykułBITAMINA znowu w trasie!
Następny artykułBiohacking – Szwedzi wszczepiają sobie chipy pod skórę.
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.