Akcja „Wymień lub podaruj” w Galerii Bronowice. Podaruj rzeczom drugie życie!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Przynieś rzeczy, których już nie potrzebujesz i znajdź dla siebie coś wyjątkowego. Świetna akcja „Wymień lub podaruj” w Galerii Bronowice.

W Twojej szafie nie ma już miejsca na kolejne ubrania? Zabawki trafiły do pudła i są przechowywane w piwnicy? Stare książki pokrył kurz? A może nie lubisz swojej monstery i myślisz o wymianie na inną roślinę? Nie wiesz, co zrobić z tymi wszystkimi rzeczami, bo szkoda wyrzucić? W ten weekend możesz podarować im drugie życie!

18 i 19 lutego 2022 roku w krakowskiej Galerii Bronowice odbędzie się akcja „Wymień lub podaruj”, podczas której nowych właścicieli znajdą ubrania, książki, zabawki i rośliny.

- Advertisement -

Każdy z nas ma w domu pełno rzeczy, których od dawna nie używa, ale są, bo szkoda wyrzucić. Dziś i jutro to najlepsze dni na wiosenne porządki. Kraków ruszył ze świetną akcją, dzięki której pozbędziesz się niepotrzebnych rzeczy, a przy okazji możesz znaleźć coś nowego dla siebie bądź domu i pomóc potrzebującym – ludziom i zwierzętom. 

Czytaj: Zaskakujące korzyści zdrowotne wiosennych porządków

Nasze wydarzenie „Wymień lub podaruj” opiera się na zasadach SWAP-u, wymiany używanych ubrań, akcesoriów, zabawek. Dodatkowo dołączamy stoiska bookcrossingowe oraz kwiatów doniczkowych. To idea, która promuje ekologiczny i ekonomiczny styl życia, a przy okazji może sprawić nam i innym wiele radości. Przysłużymy się nie tylko własnemu portfelowi i środowisku, ale również możemy zrobić coś dobrego dla innych – mówi Aleksandra Mańka, dyrektor Galerii Bronowice.

Czas więc odświeżyć swoją garderobę, biblioteczkę oraz kwietnik, a tym samym zrobić coś dobrego dla planety i innych.

Akcja „Wymień lub podaruj” w Galerii Bronowice

Wystarczy w dniach 18-19 lutego przynieść do Galerii Bronowice niepotrzebną już odzież, zabawki, książki czy rośliny. Dzisiaj akcja trwa w godzinach 15:00–20:00, a w sobotę od 12:00 do 18:00. Punkt wymiany został ulokowany na poziomie 0 Galerii Bronowice obok perfumerii Douglas.

Za każdą przyniesioną rzecz otrzymasz żeton uprawniający do wymiany na inną, znajdującą się w przestrzeni stoisk wymiany. Pamiętaj, żeby przyniesione rzeczy były czyste i niezniszczone – takie, jakie sam chętnie zabrałbyś do domu.

Czytaj: „Wirtualny Urzędnik” powie ci jakie dokumenty potrzebujesz, by załatwić daną sprawę

Z pomocą bezdomnym zwierzętom

Dodatkowo, jeśli nie masz co przynieść na wymianę, mimo wszystko możesz wejść do strefy wymiany przynosząc karmę, koce lub zabawki dla zwierząt. Wtedy będziesz mógł sobie coś wybrać i wziąć dla siebie. Wszystkie rzeczy zostaną przekazane Krakowskiemu Towarzystwu Opieki Nad Zwierzętami.

Jeśli nie chcesz nic wymieniać, a tylko pozbyć się niepotrzebnych rzeczy – możesz je po prostu zostawić u obsługi akcji „Wymień lub podaruj”. Wszystko zostanie przekazane podopiecznym Fundacji Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej. Spełnij dobry uczynek i pomóż potrzebującym.

Szczegóły i regulamin akcji dostępne są na www.galeriabronowice.pl