Strona główna Ciekawostki Magiczna biblioteka w konarze drzewa

Magiczna biblioteka w konarze drzewa

0
Magiczna biblioteka w konarze drzewa

W miejscowości Coeur d’Alene w stanie Idaho pojawiła się nietypowa biblioteka. Książki zamieszkują w konarze drzewa.

Gdy Sharalee Armitage Howard dowiedziała się, że zamierza się wyciąć ponad stuletnią topolę, natychmiast zareagowała. Nie tylko uratowała drzewo przed całkowitym usunięciem, ale także nadała mu nowe życie. Artystka na co dzień pracuje z książkami – jest bibliotekarką i introligatorką – stąd też narodził się pomysł na niewielką biblioteczką w konarze drzewa. Wiedziałam, że zrobię dużo dodatków, które sprawią, że będzie pasować do domu. Czasami mamy takie momenty, kiedy myślimy „co jeśli” i wtedy nasz mózg zaczyna  zastanawiać się, jak to zrobić. Howard dość szybko wpadła na pomysł, jak uczynić z drzewa biblioteczkę – w grudniu projekt został ukończony.

Biblioteka wygląda niczym wyrwana z baśniowego snu. Daszek, lampa wiszącą nad drzwiczkami stworzonymi z okiennicy oraz oświetlenie wewnątrz sprawiają, że biblioteczka przypomina dom skrzata czy innego niewielkich rozmiarów fantastycznego stworzenia. Uroku dodają kamienne schodki, prowadzące do biblioteczki.

fot: źródło
O dbałości o szczegóły świadczą o także mini książeczki zawieszone nad drzwiczkami – artystka zadbała nawet o wygrawerowanie im tytułów. Ich wybór pozostawiła mężowi i dzieciom, którzy chcieli, aby biblioteczkę ozdabiały mini wersje ich ulubionych książek.

Baśniowy wygląd biblioteczki nadaje jej specyficznego charakteru i wyjątkowości. Co więcej, przytulna biblioteka bierze udział w akcji book-sharingu, dzięki czemu każdy może wypożyczyć książkę i umieścić na jej miejsce inną.

Pomysł bibliotekarki z Ohio zyskał aplauz i uznanie wśród wielu miłośników książek i literatury. Howard dodała zdjęcie wykonanej przez siebie biblioteczki, które zostało udostępnione ponad 100 tysięcy razy. Niesamowitym projektem zainteresowały się media na całym świecie, a pomysłowa artystka stała się członkinią organizacji non-profit Little Free Library. Stworzona przez nią biblioteczką znalazła się na mapie niewielkich bibliotek, z których można korzystać na zasadach book-sharingu. Pośród ponad 75 000 bibliotek, które funkcjonują w 88 krajach, projekt Sharalee Howard wciąż się wyróżnia, chociaż nie można odmówić magii pozostałym biblioteczkom.

For those of you who wanted to see more views of my tree project… one of our local news station created this video! Come give a book, and find a book!

Publisert av Sharalee Armitage Howard Tirsdag 18. desember 2018

 

Biblioteka ukryta w drzewie to nie jedyny książkowy projekt kreatywnej bibliotekarki. Niedawno Sharalee Howard podzieliła się dekoracjami, które stworzyła w miejskiej bibliotece. Nie tylko przyciągają wzrok, ale również zachęcają do zapoznania się z literaturą i intrygują. Artystka ożywiła ponure wnętrze zwykłej biblioteki, podobnie jak ożywiła skazane na ścięcie drzewo.

Wokół książek zaklętych w drzewie nie da się przejść obojętnie. Niektórzy myślą, że to tylko dla dzieci, ale myślę, że dorośli są tak samo podekscytowani, gdy natkną się na Little Free Library i znajdą coś, co chcą przeczytać. Pozwala ci to być dzieckiem – mówi artystka.

Bez wątpienia magiczna biblioteka pozwala każdemu obudzić w sobie dziecko.

fot: źródło
Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl

 

Artykuł: źródło