12 listopada dniem wolnym od pracy! Jednorazowo!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

12 listopada 2018 będzie dniem wolnym od pracy! Ma to nam pozwolić godnie uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

We wtorek trafił do sejmu projekt ustawy 12 listopada dniem wolnym od pracy. Posłowie PiS-u chcieli wydłużyć czas trwania uroczystości związanych z rocznicą odzyskania niepodległości do 3 dni. Formalna data odzyskania niepodległości to 11 listopada. W tym roku data ta wypada w niedzielę, ale ponieważ tegoroczne święto będzie szczególne, gdyż minie równo 100 lat od wywalczenia dla Polski niepodległości, to politycy chcą, aby było ono wyjątkowe. Przedstawiając projekt ustawy, poseł Elżbieta Kruk uzasadniała go, mówiąc:

- Advertisement -

Decyzja w sprawie tej ustawy zapadłą błyskawicznie. Po nie przyjęciu wniosku o odrzuceniu ustawy w pierwszym czytaniu, PiS złożył 3 poprawki do projektu zakładające, że 12 listopada czynne będą apteki i szpitale.  Następnie sprawy potoczyły się bardzo szybko i kilka minut po północy wszystko było już wiadomo. 233 posłów poparło projekt, 105 odrzuciło, a 77 powstrzymało się od głosu. Oznacza to, że w tym roku 12 listopada będzie jednorazowo dniem wolnym od pracy.

Polakom szykuje się więc długi weekend. Podoba wam się ten pomysł czy jest to niepotrzebne zamieszanie? W końcu w tym roku 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy.

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Polska szpadzistka wygrała najważniejszą z walk – f7sport.pl

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj