Zwykłe miasto, ale przyciąga co roku turystów z całego świata. Powód? Jego nazwa!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Niby zwykłe, normalne miasto, jakich na świecie jest pełno. A mimo to przyciąga co roku tysiące podróżników, którzy chcą sobie zrobić zdjęcie przy tablicy z nazwą miasta.

Język polski jest bardzo trudny, przyzna to każdy obywatel Polski oraz obcokrajowiec, chcący się go nauczyć. Jednak wymówienie nazwy tego miasta także należy do bardzo trudnych. Można sobie połamać język i tylko garstka ludzi jest w stanie bezbłędnie to zrobić. Jedno z miast w Walii ma tak długą i skomplikowaną nazwę, że nawet niektórzy jego mieszkańcy mają problem z płynnym przeczytaniem bądź wymówieniem nazwy.

Nazwa miasta jest bardzo trudna i długa, składa się aż z 58 liter! I to właśnie ta nazwa przyciąga co roku mnóstwo turystów, którzy muszą tę nazwę zobaczyć na własne oczy i obowiązkowo zrobić sobie zdjęcie przy tabliczce.

- Advertisement -

Miasto o jednej z najtrudniejszych nazw

Chodzi o Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch. Naprawdę ktoś nazwał tak trudną, skomplikowaną i dziwną nazwę. W języku walijskim nazwa ta ma swoje znaczenie. I to dość sensowne, oznacza: Kościół Świętej Marii nad stawem wśród białych leszczyn niedaleko wodnego wiru pod czerwoną pieczarą przy kościele świętego Tysilia.

Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch to nieduża miejscowość w północno-zachodniej części Walii. W miasteczku mieszka około 3 tysiące osób, ale rocznie odwiedza je tysiące turystów. Wszystko przez trudną do wymówienia nazwę. Patrząc na ciąg liter, naprawdę ciężko uwierzyć, że jest ktoś, kto umie powiedzieć tę nazwę bez zająknięcia się. Otóż tak i nie jest to chyba tak bardzo trudne, jak się wydaje.

Jak wymówić płynnie „Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch”?

Jeden z walijskich prezenterów pogody może poszczycić się perfekcyjnym wymówieniem nazwy. W 2015 roku przedstawiając prognozę pogody dla tego obszaru na antenie Channel 4, bez mrugnięcia okiem i zająknięcia się wymówił tę nazwę i to z odpowiednim akcentem. Filmik szybko trafił do sieci i od razu podchwyciły go media na całym świecie.

Wyszło mu to świetnie, prawda?

Wyobraźcie sobie, że musicie wpisać nazwę tej miejscowości do nawigacji, albo do jakiegoś kwestionariusza? Mieszkańcy przez tyle lat zdążyli się już przyzwyczaić. Na dodatek są dumni, że mieszkają w mieście o najbardziej nietypowej nazwie na świecie.

Fotografia: Shutterstock
Fotografia: Shutterstock

ZOBACZ TAKŻE: Osiem magicznych miejsc, które musisz zobaczyć w Norwegii – f7city.pl

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow.pl
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl