Strona główna Gastronomia Żuki w Poznaniu!

Żuki w Poznaniu!

0
Żuki w Poznaniu!

Imagine there’s no heaven
It’s easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people living for today

Gdybym mógł cofnąć się w czasie i zaprzyjaźnić się z jedną osobą z przeszłości byłby to John Lennon. Jego inspirująca postawa i wizja świata od lat wskazuje mi drogę i napędza do działania. Zespół The Beatles był przełomowym wydarzeniem nie tylko w świecie muzyki, ale przenikając do kultury popularnej wpłynął na cały świat i przesunął granice jego postrzegania. Dziś wciąż żywy w naszych radiach, sercach i umysłach a dzięki takim kolektywom jak poznańskie Żuki, żywy również dla naszych zmysłów.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ 🙂

Zespół Żuki powstał w Poznaniu w 1981 roku z inicjatywy Piotrka Rybickiego, Marka Skarżyńskiego i Jarosława Panka, początkowo tylko jako zespół szkolny przy technikum mechanicznym. Wkrótce po powiększeniu składu do kwartetu rozpoczęła się kariera, która w znacznej mierze opierała się na coverach ukochanego przez członków zespołu The Beatles. Rozwijająca się przez lata działalność zespołu przyniosła im popularność i rozpoznawalność na scenie zarówno Polskiej jak i za granicą. W 2007 roku Żuki Rock and Roll Band zostały zaproszone do udziału w dorocznym festiwalu International Beatle Week, który odbywa się w Liverpoolu. Zespół zagrał 9 koncertów, w tym trzykrotnie wystąpił na scenie klubu Cavern, w miejscu, gdzie The Beatles zaczynali swoją karierę. Wyjazd do Liverpool zaowocował w następnym roku zaproszeniem zespołu do Francji na doroczny festiwal Beatles Night w Wasquehal, koło Lille. Kochają koncerty, prezentacje na żywo przed własną, wspaniałą, wielopokoleniową publicznością, która uśmiechnięta, z bijącym sercem lubi tak samo, jak oni radować się, „…tańczyć i krzyczeć…” przy ulubionych, rockowych przebojach XX wieku. Zespół także szczególnie sobie ceni udział w licznych imprezach dobroczynnych, gdzie od wielu lat pomaga osobom pokrzywdzonym przez los.

Oddaj nadmiar rzeczy do Po-Dzielni. Nowe miejsce!

Już w najbliższy poniedziałek, 22 października w Auli UAM zespół będzie można zobaczyć podczas charytatywnego musicalu YESTERDAY. YESTERDAY to wyjątkowy spektakl muzyczno-teatralny z coverami legendarnej czwórki z Liverpool w wiernym wykonaniu zespołu ŻUKI, który dotychczas występował w 16. krajach i w różnorodnych projektach. Trzy pokolenia wykonawców, w tym utalentowanej młodzieży, tworzą piękną opowieść o brytyjskiej kulturze muzycznej The Beatles, których kocha Świat.

Dochód z koncertu przekazany zostanie dzieciom z ośrodków kuratorskich w Poznaniu, w ramach których kuratorzy podejmują próby resocjalizacji młodych osób. Jest to alternatywna dla placówek zamkniętych, dzięki czemu młode osoby mają poczucie bezpieczeństwa oraz uczą się życia w społeczeństwie. Forma resocjalizacji pozwala dzieciom na rozwój emocjonalny, wykształcenie swoich pasji oraz dostrzeżenie jak wartościowo można spędzać wolny czas.
BILETY DO KUPIENIA TUTAJ

Zobacz u Nas najpiękniejsze biblioteki świata!

Dajmy dzieciom szansę na lepsze jutro. Razem możemy więcej!
Love is all we need!