Znów coraz więcej osób korzysta z lotniska w Krakowie!

0
276
Lotnisko w Krakowie. Źródło: Facebook/Krakow Airport

W maju bieżącego roku z usług lotniska w Krakowie skorzystało prawie 681,3 tys. pasażerów. To bardzo dobre wyniki i jest się z czego cieszyć. Jest to o 9% mniej w stosunku do maja 2019 roku oraz 778% więcej w stosunku do maja 2021 roku. Ogólnie od początku tego roku obsłużono 2,473 mln podróżnych.

„Cieszymy się, że maj okazał się frekwencyjnym sukcesem i mamy nadzieję, że kolejne miesiące pozwolą na dalszy rozwój ruchu turystycznego w całej Małopolsce” – powiedział w środę prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

Jak stwierdził, na kilka tygodni przed zakończeniem roku szkolnego na lotnisku czuć już wakacyjną atmosferę, co wiąże się ze wzmożonym ruchem pasażerskim, głównie na letnich kierunkach. 

Czytaj: Kraków najlepszym miastem w Polsce do wychowywania dzieci

Według władz lotniska na wakacyjny okres wspólnie z przewoźnikami przygotowano bardzo wiele połączeń do Europy, ale też np. do Stanów Zjednoczonych, Izraela czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko przyjęło prawie 3,1 mln pasażerów. Rok wcześniej było to blisko 2,6 mln osób. W 2019 roku – ostatnim przed pandemią – z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

Czytaj: Urokliwy Park Szwedzki w Krakowie – idealne miejsce na spacer

W aktualnym letnim rozkładzie lotów Kraków Airport znajdują się 43 połączenia do 99 miast w 33 krajach. Pasażerowie mają do wyboru 20 linii – zarówno przewoźnicy tradycyjni, jak i nisko-kosztowi.

Źródło: Facebook