Strona główna Ciekawostki Zniszczone dzieło Banksego warte 1,4 miliona dolarów!

Zniszczone dzieło Banksego warte 1,4 miliona dolarów!

0
Zniszczone dzieło Banksego warte 1,4 miliona dolarów!

Banksy wciąż pozostaje anonimowym artystą pochodzenia angielskiego, który dzisiaj jest najbardziej rozpoznawalnym przedstawicielem street-artu. W swoich realizacjach często posługuje się satyrą i czarnym humorem żeby na swój sposób przedstawić nam otaczającą rzeczywistość. Jako aktywista i wandal często obiektem jego krytyki staje się polityka, społeczeństwo oraz sama sztuka.

5 października 2018 roku w domu aukcyjnym Sotheby licytowano jedną z najbardziej ikonicznych prac Banksego – dziewczynkę z balonem. W momencie kiedy praca została sprzedana za 1,4 miliona dolarów obraz w ramie uległ samozniszczeniu. Nabywca pozostaje anonimowy, ale spekulanci twierdzą, że ten akt wandalizmu w rzeczywistości zwiększy wartość grafiki.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Sprawdź TUTAJ 🙂

Wideo opublikowane na instagramie Banksego osiągnęło już wynik 9 milionów wyświetleń. Wideo, w którym Banksy przybliża proces zamontowania niszczarki parę lat wcześniej, na wypadek licytacji pracy jest opisane cytatem z Picassa: „The urge to destroy is also a creative urge” (Popęd by niszczyć jest również popędem kreatywnym).

Warto zapoznać się z innymi pracami artysty, nie jest to bowiem jego pierwsza prowokacja. Jednak na pewno największy skandal jaki dotychczas spowodował sprawi, że wartość jego prac wyśrubuje w górę. Jeśli więc chcecie ozdobić swój pokój Dziewczyną z balonem nie zwlekajcie z zakupem. Na przestrzeni dwóch dni ceny reprintów w sklepie internetowym Target wzrosły z 36 dolarów na 46.