Wszystko, co musisz wiedzieć o skokach spadochronowych w Dubaju

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

22 października 1797 roku André-Jacques Garnerin włożył swój skromnie jedwabisty spadochron i skoczył z balonu z wodorem przelatując ponad 3200 stóp nad Paryżem, umieszczając swoje nazwisko w historii jako pierwszą osobę, która zstąpiła z dużej wysokości przy użyciu oporu powietrza. Ponad 300 lat później skoki spadochronowe stały się jednym z najbardziej poszukiwanych sportów ekstremalnych. Tysiące tysięcy skoków odbywa się przez cały rok, a jednym z najbardziej popularnych miejsc do przeżycia tego ekscytującego sportu jest Dubaj.

Skoki spadochronowe w Dubaju zyskały na popularności przez lata, a dzięki światowej klasy obiektom, oszałamiającym lokalizacjom spadochronowym i doświadczonym instruktorom ugruntowały swoją pozycję jednego z wiodących miejsc do skoków spadochronowych na świecie. Gdzie indziej dostaniesz możliwość skoku na ogromną pustynię lub najbardziej majestatyczną ze wszystkich sztucznych wysp – Wysp Palmowych?

- Advertisement -

W tym przewodniku przyjrzymy się wszystkiemu, co wiadomo o skokach spadochronowych w Dubaju. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym lotnikiem, czy pierwszym pilotem, który chce sprawdzić skoki spadochronowe ze swojej łyżki, Skydiving w Dubaju jest Twoją odpowiedzią.

Opcje skoków spadochronowych w Dubaju

1. Outdoor Skydiving

Mówiąc prościej, skoki spadochronowe na świeżym powietrzu są tym, co profesjonaliści opisują jako „prawdziwe” skoki spadochronowe. Samolot wznosi się na ogromną wysokość i wyskakujemy, ze wszystkimi procedurami bezpieczeństwa na miejscu. Podczas gdy nowicjusze uprawiają tandemowe skoki spadochronowe (ściśle i bezpiecznie przymocowani do instruktora), licencjonowani skoczkowie mogą skakać solo.

2. Kryte skoki spadochronowe

Kryte skoki spadochronowe to symulacja prawdziwych warunków swobodnego spadania w pionowym tunelu aerodynamicznym. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu skoki spadochronowe nie zawierają żadnych naturalnych elementów.

3. Loty wiatrówek i paramotorów

Choć nie są to skoki spadochronowe, można zobaczyć Dubaj z lotu ptaka na specjalnie zaprojektowanych maszynach latających – gyrocopters i paramotors. Unikalne na swój sposób, maszyny są najlżejszymi pojazdami latającymi i oferują najlepsze uczucie latania bez żadnej pomocy.

Lokalizacje ze skakaniem w Dubaju

Wszystkie operacje spadochronowe w Dubaju są zarządzane przez Skydive Dubai. Skydive Dubai prowadzi największą na świecie szkołę skoków spadochronowych na pustyniach poza Dubajem. Ich skoki odbywają się w dwóch niesamowitych miejscach w Dubaju – strefie pustynnej kampusu i bardziej luksusowej strefie Palm Drop.

Strefa upuszczania Palm – The Palm (SD1)

Strefa upuszczania Palm to większa strefa upuszczania oferowana przez SkyDive Dubai. Spadochroniarstwo w strefie upuszczania Palm przedstawi Ci raz w życiu widoki na wspaniałe wyspy Palmowe i panoramę Dubaju. Do znanych widoków należą Ain Dubai (największy na świecie diabelski młyn), wyspa Palm Jumeirah, Atlantis Hotel, Burdż al-Arab, wyspy „The World” i Dubai Marina.

Strefa Palm Drop w SkyDive Dubai znajduje się na wybrzeżu w Mina Seyahi, pomiędzy Dubai Marina i Jumeirah Beach Residences (JBR).

Strefa Skydive Dubai Desert Campus (SD2) 

 

Strefa Skydive Dubai Desert Campus znajduje się poza miastem, przy autostradzie prowadzącej z Dubaju do Al-Ain. Strefa Desert Campus  to nie tylko skoki, ale także szkoła, w której można wziąć udział w kursach, aby zostać profesjonalnym skoczkiem spadochronowym. Podczas skydivingu w strefie pustynnej spotkasz się z przepięknym widokiem na pustynne wydmy prowadzące do panoramę Dubaju w oddali.

Pustynna strefa znajduje się przy drodze Dubaj – Al Ain (E66) w pobliżu Margham; który znajduje się 35 km od Dubaju.

Twoje Dubajskie skoki spadochronowe

  • Twoje doświadczenie zaczyna się w centrum SkyDive Dubai, gdzie po przyjeździe będziesz musiał wypełnić wymagane dokumenty i przejść krótką kontrolę stanu zdrowia, która obejmuje ważenie i mierzenie BMI.
  • Pół godziny przed lotem spotkasz swojego instruktora / partnera tandemowego, który poinformuje Cię o tym sporcie, sprawdzi uprząż i przekaże Ci wszystkie niezbędne instrukcje.
  • Towarzyszący Wam kamerzysta przeprowadzi z Tobą krótki wywiad przed startem. Pamiętaj, żeby się uśmiechnąć, to będzie w Twoim skydive video, to będzie pamiątka na całe życie.
  • W strefie abordażu odbędzie się ostateczna kontrola sprzętu.
  • Gdy będziesz lecieć na wysokość, z której będziesz skakać, zobaczysz niezapomniane widoki Dubaju, Wysp Palmowych i okolic. Całkowity czas lotu do wysokości skakania wynosi 20 minut. To są ostatnie minuty, w których musisz uspokoić nerwy, zanim podejmiesz skok.
  • Gdy samolot osiągnie wysokość 13 000 stóp, zostaniesz zabezpieczony przez swojego eksperta tandemowego instruktora i wraz z kamerzystą wyskoczycie z samolotu, będziesz spadać swobodnie przez prawie 60 sekund, osiągając prędkość do 120 mil na godzinę!
  • Na wysokości 6000 stóp spadochron zostanie rozlokowany i przez następne 5 minut delikatnie będziesz spadać na ziemię. Przez ten czas będziesz podziwiać naprawdę spektakularne widoki Dubaju.
  • Po przyziemieniu i wywiadzie po skoku doświadczenie dobiegnie końca. Będziesz mógł odebrać wideo ze skoku i inne pamiątki ze sklepu w centrum.

Źródło i zdjęcia: blog.headout.com

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl