Wrocławskie lotnisko podsumowało 2020 rok

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Wrocławskie lotnisko świeci pustkami! W 2020 r. obsłużyli ok. 70% mniej pasażerów niż w poprzednich latach. 

To był trudny rok dla lotnisk. W 2020 roku lotnisko we Wrocławiu obsłużyło ponad 3 razy mniej pasażerów w porównaniu do 2019 roku. Wrocławki port lotniczy podsumował pechowy 2020 rok. 

W 2020 toku przyleciało do, lub wyleciało z Wrocławia troszkę ponad milion osób. W 2019 roku było to ponad 3,5 miliona pasażerów. Czy jest nadzieja dla tego lotniska?

- Advertisement -

Na początku 2020 roku – w styczniu, lutym i na początku marca wrocławski port obsłużył łącznie ponad 520 tys. podróżnych. Jak pamiętamy, wieść o koronawirusie i zamknięcie wszystkiego nastąpiło w okolicy 15 marca. Przez następne miesiące ruch lotniczy w całej Europie został całkowicie wstrzymany i dopiero od drugiej połowy czerwca zaczął być znowu stopniowo odmrażany. Oczywiście z zachowaniem wszelkiego reżimu sanitarnego związanego z COVID-19. 

Czytaj: MPK wystawiło swój autobus na licytację WOŚP

W lipcu, sierpniu i wrześniu wrocławskie lotnisko obsługiwało ok. 100-150 tys. pasażerów miesięcznie, czyli 60-70% mniej niż w tym samym czasie poprzedniego roku.

– W okresie letnim przewoźnicy mieli możliwość uruchomienia większej liczby połączeń, z czego podróżni chętnie skorzystali. Oferta była jednak mniejsza niż zwykle w sezonie. Obostrzenia, choć poluzowane, nadal ograniczały swobodę podróżowania. A jesień i druga fala pandemii przyniosły kolejne trudności – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Podsumowując, przez cały 2020 rok port we Wrocławiu obsłużył ponad 1 mln podróżnych. W 2019 roku port obsłużył ponad 3,5 mln podróżnych.

„W pierwszym kwartale roku, kiedy lataliśmy swobodnie z naszych usług skorzystało ponad 520 tys. pasażerów. W kolejnych miesiącach wprowadzane obostrzenia sprawiły, że lataliście rzadziej, ale i tak kończymy rok z wynikiem 1 007 323 pasażerów. Dziękujemy” – poinformował Port Lotniczy Wrocław na Twitterze

Światełkiem w tunelu ma być szczepionka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, latem 2021 roku może zostać przywróconych nawet 90% połączeń. 

 – Istnieje więc szansa, że oferta na tegoroczne wakacje będzie już całkiem bogata. Rzecz jasna, sytuacja związana z pandemią i ewentualne obostrzenia mogą zmusić linie lotnicze do modyfikacji planów. Uruchomienie poszczególnych kierunków będzie też uzależnione od zainteresowania ze strony podróżnych. W tej chwili najważniejsze jest jednak to, że zapowiadane połączenia są już dostępne w systemach rezerwacyjnych przewoźników – podsumowuje prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Czytaj: Starsza pani chciała dorobić. Dziś wszyscy we Wrocławiu chodzą w jej szalikach

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org