Wrocław idzie na rekord w tańczeniu YMCA – impreza sylwestrowa 2018/2019

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Wrocławskie koncerty sylwestrowe zawsze cieszyły się popularnością, ale w tym roku frekwencja może być rekordowa. Tak wielkiego rozmachu wrocławianie jeszcze nie widzieli. Na scenie swoje 40-lecie świętować będą Village People, którzy wspólnie z widownią postarają się pobić rekord europy w tańczeniu YMCA. A to nie koniec atrakcji.

W tym roku organizatorzy koncertu postanowili poszerzyć nie tylko skład na scenie, ale także samą estradę. Zbudowano więc wybieg łączący scenę główną z fontanną na rynku, nad którą zawieszono ogromną dyskotekową kulę. Sama fontanna będzie częścią sceny, na której zatańczą tancerze. Wodotrysk zostanie także wyposażony w stroboskopy, lasery i dymiarki.

- Advertisement -

https://www.facebook.com/wroclaw.wroclove/videos/10161115145035321/

A kto pojawi się na tegorocznym koncercie. Wśród wykonawców znajdą się Kayah, Natalia Lubrano, Aro Kłusowski, Katarzyna Mirowska, Marta Kołodziejczyk, Daniel Moszczyński, Anna Maria Mbayo, Mikołaj Woubishet oraz oczywiście Village People. Wykonywanym przez nich utworom akompaniować będzie 100-osobowa orkiestra pod wodzą „latającego dyrygenta” Mariusza Dziubka.

Cała impreza została zaplanowana co do minuty. „O 23:45 zabrzmi „YMCA”. Na scenie obok Village People pojawi się kilku dziesięcioro tancerek i tancerzy, których przygotował Maciej „Gleba” Florek. O 23:50 oddajemy hołd Freddiemu Mercury’emu i grupie Queen, grając „Bohemian Rhapsody”. O 23:57 zaczynamy grać „Freedom” George’a Michaela i tą piosenką wchodzimy w Nowy Rok. Trzy minuty po północy na scenie pojawi się prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który złoży zgromadzonym życzenia, a następnie zagramy „We Are The World”. Mniej więcej kwadrans po północy rozpocznie się przygotowany przez DJ-a Gambita i orkiestrę dętą mix największych klubowych hitów” – mówi Paweł Gołębski, reżyser imprezy.