Witamy w Miami. Nowe połączenia z Polski na Florydę od 2019 roku

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Marzy Ci się wycieczka do Miami? Od 1 czerwca 2019 roku pasażerowie LOT-u będą mogli polecieć na Florydę. Bilety na połączenia Warszawa-Miami już są dostępne w sprzedaży. 

LOT otworzył kolejne dalekodystansowe połączenie do USA. Od 1 czerwca 2019 roku będzie można polecieć z Warszawy do Miami. Rejsy będą odbywać się cztery razy w tygodniu.

- Advertisement -

Loty do i z Miami będą odbywały się w każdy:

  • poniedziałek
  • środę
  • piątek
  • sobotę

Jak podaje turystyka.wp.pl z lotniska Chopina w Warszawie start planowany jest na godzinę 12:05, a lądowanie w Miami o 17:30 czasu lokalnego. Z kolei z Florydy pasażerowie LOT-u wystartują wieczorem o godzinie 20:05, a wylądują w Warszawie o 12:15.

JESTEŚ Z KRAKOWA? KONIECZNIE ODWIEDŹ NASZĄ STRONĘ f7krakow.pl

Rejs z Warszawy do Miami potrwa 11 godz. i 25 minut. Połączenie do Miami będzie obsługiwane wyłącznie Boeingami 787 Dreamliner, czyli najnowocześniejszymi szerokokadłubowymi samolotami świata. Dzięki zaawansowanej technologii, pozwalają one utrzymać na pokładzie wyższe ciśnienie i większą wilgotność powietrza niż inne samoloty pasażerskie tej klasy. Wszystko to poprawia samopoczucie w czasie długiego lotu i redukuje efekt tak zwanego jet lagu.

– Miami to obecnie jeden z największych rynków w USA dotychczas nieobsługiwanych przez LOT i pierwsze tak dogodne połączenie z Europy Środkowo-Wschodniej na Florydę. Miami to nie tylko doskonały kierunek na wakacje, ale również istotny ośrodek biznesowy w Stanach Zjednoczonych. Obecnie między Europą Wschodnią a Florydą podróżuje prawie pół miliona pasażerów rocznie. Jestem przekonany, że wielu pasażerów z Polski i regionu skorzysta z naszej najnowszej oferty – mówił Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Te miejsca najczęściej odwiedzali turyści. Zobacz, gdzie najchętniej jeździli Polacy na wakacje 2018 – f7city.pl

– Nieprzypadkowo zdecydowaliśmy się ogłosić Miami akurat na początku września. Polska jest blisko zejścia poniżej progu 3 proc. odmów wizowych, który pozwoli zakwalifikować się do Visa Waiver Program, czyli programu ruchu bezwizowego. Liczy się wynik do 30 września, czyli końca amerykańskiego roku budżetowego. Obecnie Florydę zamieszkuje prawie pół miliona osób pochodzenia polskiego. Niezmiernie cieszy nas, że możemy odpowiedzieć na potrzeby Polonii Amerykańskiej, która po raz pierwszy zyskuje bezpośrednie połączenie z Polską. Tym samym pragniemy zachęcić naszych rodaków do podróżowania między Polską i Miami oraz do składania wniosków o wizę jeszcze w tym miesiącu – dodaje Milczarski.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Źródło: PLL LOT/turystyka.wp.pl
Zdjęcie główne: pixabay.com