„Wirtualny Urzędnik”, czyli Kraków przyjazny mieszkańcom

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Klienci Urzędu Miasta Krakowa mogą skorzystać z nowej aplikacji – Wirtualny Urzędnik, którą można pobrać na urządzenia mobilne. 

Aplikacja ma ułatwić załatwianie formalności w Urzędzie Miasta. Aplikacja podpowie Ci, jakich dokumentów potrzebujesz i gdzie się z nimi zwrócić, aby załatwić daną sprawę. Darmowy program pozwala zadawać pytania odnośnie nurtujących nas kwestii urzędowych oraz wskazuje te, które można załatwić przez Internet.

Wirtualny Urzędnik, który funkcjonuje od 2018 roku na stronie Punktu Obsługi Przedsiębiorcy, z jednej strony miał poprawić współpracę na linii urząd–mieszkaniec i przedsiębiorca, a z drugiej ułatwić zakładanie firmy młodym ludziom, którzy wolą załatwiać sprawy online. Pomysł okazał się jednak strzałem w dziesiątkę! W samym 2021 roku liczba rozmów przeprowadzona za pomocą WU wyniosła blisko 16 tysięcy.

- Advertisement -

Klikamy na mikrofon i zadajemy pytanie, ewentualnie wpisujemy pytanie i aplikacja podpowiada nam jakie dokumenty powinniśmy zgromadzić, czy to jest taka procedura, którą możemy w całości załatwić przez Internet, czy jednak będziemy musieli się do urzędu pofatygować – mówi Monika Chylaszek z Magistratu.

Czytaj: Nowe radiowozy dla Komendy Miejskiej Policji w Krakowie

Mieszkańcy doceniają to, że aplikacja jest łatwa w obsłudze, że szybko znajduje się potrzebne informacje, a także to, że można z niej korzystać 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Niedługo będzie również dostępny język ukraiński. 

Aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play na smartfony z systemem Android.

Czytaj: Gdzie pojeździmy na łyżwach w Krakowie?