Warsztaty dla dzieci i rodziców z Aleksandrą Cieślak w Poznaniu

0
855

fot: źródło

Lipcowy poniedziałek, gdzie jest ciepło, słonecznie, a najmłodsi aktualnie nie wypełniają obowiązku szkolnego, bo mają wakacje i – co najlepsze – genialną pogodę! Długie spanie, wylegiwanie się, zabawa i odpoczywanie to chleb powszedni dla maluchów, które korzystają z uroków wakacji. Mimo wszystko, warto byłoby czasem ruszyć się z domu, prawda? Jeśli nie macie sposobności, aby jechać na wakacje, a chcecie kreatywnie spędzić czas ze swoimi latoroślami – warsztaty dla dzieci i rodziców z Aleksandrą Cieślak w Centrum Kultury „ZAMEK” w Poznaniu już na Was czekają!

Warsztaty dla dzieci i rodziców prowadzone przez Panią Aleksandrę Cieślak to miejsce, w którym nie tylko spędzicie czas świetnie się bawiąc, ale przede wszystkim, będziecie się uczyć! Tak, uczyć się, ale nauka ta będzie niesamowicie przyjemna – najlepszą formą przyswajania wiedzy jest nauka poprzez zabawę, która czeka na Was w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu! Czy nie jest to idealna okazja, aby spędzić czas ze swoją pociechą i wspólnie tworzyć nietuzinkowe rzeczy na warsztatach? 🙂

fot: źródło

ZAMEK Z KSIĄŻEK

„Rozmówki obrazkowe. Od gestu do formy”, czyli motto przewodnie warsztatów z Aleksandrą Cieślak. Jeśli chodzi o kwestię finansową – bilety na to wydarzenie, to koszt tylko 10 złotych za osobę. Wiek najmłodszych uczestników, to 7+, ale spokojnie – rodzice nie mają ani minimalnego, ani maksymalnego progu wiekowego. 😉 Odnajdą się tutaj dzieci, które umieją już czytać, oczywiście wraz ze swoim rodzicem bądź opiekunem.

fot: źródło

Organizatorzy najlepiej ujęli w słowa, do czego służą warsztaty: „Wspólnie spróbujemy nadać kształty i kolory abstrakcyjnym pojęciom, a na początek stworzymy swoje liternicze alter ego. Jakimi literami powiesz komuś coś miłego? Zadaniem uczestników będzie prawienie sobie wzajemnie komplementów. Będziemy sprawdzać na ile możliwy jest powrót do komunikacji bez słów, za pomocą gestów, oraz rysunkowych plam i kresek, w oparciu o emocje i intuicję. Stworzymy kolaże – zapis naszych warsztatowych doświadczeń.”

„Aleksandra Cieślak (ur. 1981) – graficzka, ilustratorka, autorka tekstów. Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w Pracowni Projektowania Książki) oraz w Staatliche Akademie der Bildenden Kuenste w Stuttgarcie. Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych. Jest autorką książek: „Od 1 do 10”, „Love Story”, „Co wypanda, a co nie wypanda”, „Co by tu wtrąbić?”, „Piwnice”, „Świńska książeczka. O tym skąd się biorą prosiaczki” i „Książka do zrobienia” (wyróżniona w ramach Bologna Ragazzi Award for Art Books w 2017 roku).”

fot: źródło

Zapamiętajcie – 25.07.2018r., ul. Święty Marcin 80/82, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, w godzinach 11:00-12:30! A skoro zapoznałam Was z mini timetable owych warsztatów, nie pozostaje Wam nic innego, jak udać się do CK ZAMEK w Poznaniu i wziąć w nich czynny udział. Kto wie? Może polubicie to bardziej niż Wasze pociechy? 😉

Poprzedni artykułPoznańska Biblioteka na rowerze
Następny artykułRebeka i Decadent Fun Club | Poznańskie koncerty #NaWolnym
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.