W weekend Finał WOŚP 2020 w Poznaniu. Sprawdź, co się będzie działo w mieście!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Już w tę niedzielę w Poznaniu odbędzie się Finał WOŚP na terenie MTP. Jednak już od wczoraj w całym mieście odbywa się wiele wydarzeń, podczas których zbierane są pieniądze na cel fundacji, czyli dziecięcą medycynę zabiegową.

Co się będzie działo w weekend w Poznaniu? Przewiń w dół, aby się dowiedzieć.

Na co są zbierane środki?

„Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia” – powiedział Jurek Owsiak.

- Advertisement -

„Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów” – dodał Jurek Owsiak.

Czytaj: W ŁODZI MIESZKA NAJMNIEJSZY KOŃ NA ŚWIECIE

Co się będzie działo w Poznaniu 11 stycznia?

1) Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zdjęcie: Facebook

Już po raz 11. uczestnicy wydarzenia podejmą próbę ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów. Początek wydarzenia o godzinie 9:00 przy Galerii Posnania.

Punktem kulminacyjnym Wiosłowania dla WOŚP będzie Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli Miasta Poznania. Zakończenie o godzinie 19:00.

2) Gramy dla WOŚP z Aniką Dąbrowską

Zdjęcie: Facebook

W godz. 11:00-18:00 w centrum handlowym Malta odbywać się będzie aukcja charytatywna unikalnych przedmiotów i atrakcji. Gościem specjalnym tego dnia będzie zwyciężczyni The Voice Kids 2 – Anika Dąbrowska. Całość imprezy zostanie uwieńczona występem Aniki – początek o godzinie 16:00.

3) Kwesta w Franowo i sklepie Ikea oraz OBI

W sobotę 11 stycznia od ok. godz. 11:00 w sklepach Sports Direct, Pan Materac, Jysk, Jula i Flügger oraz Ikea i OBI wolontariusze ze Sztabu 4223 będą zbierać datki do puszek.

4) ICEA Futsal Poznań – Piast Poniec

Zdjęcie: Facebook

11 stycznia o godz.16:30 na Chwiałcę rozpocznie się mecz mecz ligowy II Ligi Futsalu, którego stawką jest walka o podium w ligowej tabeli. W trakcie meczu wspierać będdą WOŚP i za każdą strzeloną bramkę wpłacane będą 100 zł dla Wielkiej Orkiestry.

Dodatkowo o godz. 15:00 odbędą się warsztaty dla dzieci – Kiwaj jak Messi, a o godz. 17:00 rozpocznie się konkurs strzelecki z nagrodami.

Co się będzie działo w Poznaniu 12 stycznia?

1) Ambulansem dla dzieci w potrzebie

Zdjęcie: Facebook

W sztabie Wojtusiaki na MTP od godz. 9:00 odbędą instruktaże pierwszej pomocy. Można też trafić na pokaz Fundacji Małych i Dużych oraz SAR Patrol. W ciągu dnia wolontariusze będą jeździć Poznaniem ambulansem i kwestować. Będzie można wejść do środka, będą prowadzone instruktaże pierwszej pomocy w miejscach, gdzie się zatrzyma karetka.
Od godz. 10 rozpocznie się akcja poboru krwi prowadzona przez Sztab Wojtusiaki (3053) oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu przy współpracy ze Sztabem Ławica.

2) Karnawał w Rusałce z PnB Morsy

Zdjęcie: Facebook

Od godz. 11:00 rozpocznie się wspólne morsowanie w Rusałce z PnB Morsy oraz Sztabem WOŚP. Z okazji Finału WOŚP uczestnicy przebierać się będą w karnawałowe stroje – będzie kolorowo, wesoło i mroźnie. Na miejscu kwestować będą wolontariusze ze Sztabu WOŚP przy Politechnice Poznańskiej.

3) Bieg charytatywny „Policz się z cukrzycą”

Start o godz. 12:00 przy Politechnice Poznańskiej przy ul. Piotrowo. Nie będzie to rywalizacja, lecz wspólne zebranie i pokonanie w dowolny sposób trasy o długości ok. 2,6 km, można biec albo iść, nieważne ile masz lat i jaką masz kondycję. Bieg ma zwrócić uwagę na poważną chorobę, jaką jest cukrzyca.

4) Tramwajowy 28. Finał WOŚP

Zdjęcie: Facebook

Od godz. 12:00 w niedzielę na trasy wyjadą specjalne bimby, na pokładzie których wolontariusze WOŚP prowadzić będą zbiórkę pieniędzy.

Trasa linii specjalnej WOŚP: OGRODY – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Rondo Nowaka Jeziorańskiego – Grunwaldzka – Bukowska – Rondo Kaponiera – Most Teatralny – Fredry – Mielżyńskiego – 23 lutego – Plac Wielkopolski – Estkowskiego – Wyszyńskiego – Rondo Śródka – Jana Pawła II – Rondo Rataje – Królowej Jadwigi – Matyi – Most Dworcowy – Bukowska – Grunwaldzka – Rondo Nowaka Jeziorańskiego – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – OGRODY.

5) Koncert rockowy w klubie U Bazyla

Zdjęcie: Facebook

Od godz. 15:00 na gości klubu U Bazyla czeka kilka godzin solidnego rockowego grania. Będą niespodzianki, „licytacje” i świetny klimat. Wstęp jest wolny. Zagrają Lenny Is Dead, Eleanor Gray, Man In The Box, Diesel Hangovers, Mean Machine oraz Anywhere Us.

6) Silent DISCO w Alternativa Club

W niedzielę o godz. 20:00 w Alternativa Club rozpocznie się Silent Disco czyli Impreza w Słuchawkach. By wesprzeć WOŚP wystarczy wrzucić datek do puszki przy wejściu do klubu.

Zdjęcie: Facebook

7) 28 Finał WOŚP w Kultowej!

Zdjęcie: Facebook

Gramy? GRAMY! Już 12 stycznia 2020 odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. KULTOWA dołącza z pełną mocą. Nie zabraknie wspólnego koncertowania, towarzyszących atrakcji oraz licytacji gadżetów! Zapraszamy serdecznie do Kultowej. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przekazany na cel 28. Finału WOŚP.

Do zobaczenia w Poznaniu!

Zdjęcie główne: Facebook

Czytaj: Nowoczesne bramki na lotnisku Ławica