W Warszawie otwarto pierwsze w Europie OKNO ŻYCIA DLA ZWIERZĄT!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

fot: źródło

Mimo że Okienko Życia dla zwierząt funkcjonowało kilka lat temu w Warszawie, tym razem ruszono z akcją na 100%! To miejsce jest pierwszym w Polsce i Europie „oknem” dla psów i kotów, a działa w Warszawie przy ulicy Wolskiej 60.

Z taką inicjatywą ruszyli ludzie o wielkich sercach, którzy działają w Straży dla Zwierząt. Jak mówi Tomasz Justyniarski: „Jeśli właścicielowi znudził się pies, kot, żółw czy mysz, nie musi się ich pozbywać w brutalny sposób. Zamiast wywozić zwierzątko do lasu i skazywać na śmierć głodową, można je przyprowadzić do okienka. Tu zwierzę otrzyma fachową opiekę, a potem trafi do ciepłego domu”. Wspaniale, prawda? Niechciane zwierzaki nareszcie mają szansę na normalny dom!

- Advertisement -

fot: źródło

Przeczytaj: Manifestacja pod konsulatem Rosji w Krakowie! Ukraińcy: zatrzymajmy wojnę

W „Okienku życia” zamontowano specjalny czujnik, który informuje dyżurujących strażników o tym, że w środku znajduje się zwierzę. W takiej sytuacji, porzucony pupil trafia do jednego z 90 boksów w siedzibie Straży dla Zwierząt. Oczywiście, kochany „sierściuch” zaopatrzony jest w miskę z jedzeniem i wodą, a także w opiekę weterynaryjną. Wszystko zostaje mu zapewnione! 🙂 Po wstępnych oględzinach, badaniach i ewentualnym leczeniu czworonoga, wolontariusze rozpoczynają poszukiwania nowego, pełnego miłości i ciepła domu dla zwierzaka. Tomasz Justyniarski zapewnia, że: „Zostawiając pupila w budce, jego właściciel daje szansę zwierzęciu na życie. Jeśli sam go nie kocha, z pewnością znajdzie się rodzina, która obdarzy czworonoga miłością”

źródło: klik

fot: źródło

Sprawdź: f7lodz

Co uważacie o takim pomyśle? Według mnie, to fantastyczna inicjatywa! Myślę, że powinniśmy otworzyć „Okienko życia” dla zwierząt również w naszym królewskim mieście… 😉

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.