Bezpłatnie zbadasz swoje płuca we Wrocławiu

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Ruszył nabór do nowej edycji profilaktycznych badań płuc dla palaczy, które są przeprowadzane w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Możesz tam za darmo i bez skierowania zbadać swoje płuca za pomocą nisko-dawkowej tomografii komputerowej.

Wrocławki szpital informuje, że badania są skierowane do osób w wieku 55-74 lata, które przez długi czas paliły papierosy i dla osób w wieku 50-74 lata, które są narażone na choroby płuc z powodów zawodowych czy obciążeń rodzinnych. 

Czytaj: Szpital we Wrocławiu ma nowy sprzęt

- Advertisement -

Możesz zarejestrować się telefonicznie pod numerem telefonu 885 802 597 w poniedziałki, wtorki i czwartki od godziny 17:00 do 20:00, lub całodobowo przez kalendarz elektroniczny, lub wysyłając e-mail pod adres: kontakt@badajpluca.pl.

Więcej szczegółów dotyczących projektu znajdziecie na stronie www.badajpluca.pl.

W badaniu zostaną wykorzystane nowoczesne aparaty, które pozwalają na wykonanie tomografii komputerowej płuc z zastosowaniem niskiej dawki promieniowania rentgenowskiego. Dzięki tej metodzie obrazowanie jest bezpieczne dla pacjenta i pozwala wcześnie wykryć jakiekolwiek zmiany w miąższu płuc. 

Czytaj: Naukowcy z Wrocławia znaleźli sposób na szybsze wykrycie nowotworów

„Badania NDTK dostarczają nam znacznie dokładniejszą informację niż konwencjonalne zdjęcia RTG, dzięki czemu mamy szansę dostrzec nawet małe zmiany i wykryć chorobę w najwcześniejszych jej stadiach” – podkreśla dr Mateusz Patyk, koordynator programu, radiolog z Uniwersyteckiego Centrum Diagnostyki Obrazowej USK we Wrocławiu. 

„Zadbaliśmy o to, aby również osoby aktywne zawodowo mogły sprawnie skorzystać z badania, dlatego będziemy dyżurować także w wybrane soboty i niedziele, a ponieważ do przeprowadzenia badania nie jest niezbędne wcześniejsze skierowanie od specjalisty, pacjenci mają wyjątkowo uproszczoną i skróconą drogę do sprawdzenia stanu swoich płuc” – dodaje. 

„Po wykonanym badaniu, w czasie do czterech tygodni, każdy pacjent otrzyma wynik badania TK na płycie CD z opisem radiologa, a w razie potrzeby skierujemy go do dalszego postępowania” – wyjaśnia. 

Szczegółowe kryteria, które należy spełnić, by skorzystać z badania płuc, znajdziesz tutaj