Strona główna Społeczeństwo Viralowy #Trashtag zmotywował wielu ludzi na całym świecie do sprzątania naszej planety!

Viralowy #Trashtag zmotywował wielu ludzi na całym świecie do sprzątania naszej planety!

0
Viralowy #Trashtag zmotywował wielu ludzi na całym świecie do sprzątania naszej planety!
Viralowe hasztagi i filmiki najczęściej słuzą rozrywce, rozbawiają i angażują społeczeństwo nie wnosząc nic cennego. Tym razem wirusowe wyzwanie przyczyniło się do pozytywnych zmian na świecie.

#Trashtag to niedawno powstały hasztag, którego celem jest zaangażowanie, jak największej ilości osób do pomocy w ratowaniu planety.

O mnożących się odpadach i próby walki z nimi pisaliśmy niejednokrotnie. Rocznie wytwarza się ich około 1.3 miliarda ton, gdzie aż milion z nich trafia do oceanów. Nowy viralowy hasztag próbuje skłonić ludzi do wzięcia odpowiedzialności i wzywa do zrobienia zdjęcia obszaru, który wymaga oczyszczenia, posprzątania go i ponownego wykonania fotografii.

#Trashtag stał się popularny po tym jak reddit opublikował zdjęcie mężczyzny z podpisem „Oto nowe wyzwanie dla wszystkich znudzonych nastolatków. Zrób zdjęcie obszaru, który wymaga oczyszczenia lub konserwacji, a następnie zrób zdjęcie po zrobieniu czegoś z tym i opublikuj je tutaj”.  

Przyjazny środowisku hasztag zaangażował wiele osób. Cieszymy się, że Internet coraz częściej używany jest w celu rozpowszechnienia tego typu akcji. Zobaczcie kilka zdjęć:

„Oto mój wkład w #trashtag. Moja rodzina i ja posprzątaliśmy plażę”.

Nepal.

„#trashtag Manila Bay została uznana za jedną z najbrudniejszych zatok na świecie. Po 11 latach Sąd Najwyższy wydał wreszcie nakaz oczyszczenia, do którego 27 stycznia 2019 roku dołączyło tysiące wolontariuszy.”

„Zajęło mi to kilka dni, ale w końcu skończyłem!”

„Cały niedzielny poranek dla 10 osób, ale w końcu ukończyłem wyzwanie #trashtag.”

„Uwielbiam to wyzwanie. Utrzymywanie czystości plaż na Florydzie.”

„Czyszczenie pływających śmieci.”

„40 uczniów norweskiej szkoły z Alta spędziło tydzień zbierając śmieci na lokalnej plaży, zbierając w sumie 12.4 tysięcy kilogramów.”

Żródło: ArtFido

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7wroclaw.pl