Vertigo Summer Jazz Festival we Wrocławiu

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

To już V edycja Vertigo Summer Jazz Festival! Przed nami 31 wspaniałych dni z jazzem! 

Vertigo Summer Jazz Festival – letnia propozycja klubu Vertigo Jazz Club & Restaurant dla Wrocławian i osób odwiedzających Wrocław. Festival odbywa się w przestrzeni miejskiej oraz najciekawszych punktach Wrocławia od 1 do 31 lipca.

W ramach Festivalu Vertigo Jazz Club & Restaurant zaprasza na koncerty jazzowe do różnych lokalizacji we Wrocławiu.

- Advertisement -
  • w poniedziałki spotkamy się na plażach miejskich,
  • we wtorki to komunikacja,
  • środy to najpiękniejsze wrocławskie dachy,
  • w czwartki zawitamy do wrocławskich hoteli,
  • piątki są dla Vertigo Jazz Club & Restaurant,
  • soboty to parki
  • niedziele to oczywiście koncerty na Wyspie Daliowej.

Czytaj: Bezpłatne wycieczki z przewodnikiem przez całe wakacje

V edycja to nowe lokalizacje i jazzowe składy muzyczne, to również zabawa w której można zdobyć atrakcyjne upominki od Vertigo Jazz Club & Restaurant oraz ich partnerów. W lipcu nie opuszczaj Wrocławia, spędź lato z Vertigo Summer Jazz Festival. 

Dla wszystkich spragnionych letnich podróży muzycznych, Vertigo przygotowało specjalną ofertę razem z Vertigo Summer Jazz Festival.
Festival powstaje dzięki współpracy Vertigo Jazz Club & Restaurant, Fundacji Polskiej Sztuki Współczesnej, Agencji V Events oraz Wydziału Kultury Miasta Wrocław.

Czytaj: We Wrocławiu powstaje miejska plaża ze sceną muzyczną

Oto, co Organizatorzy napisali na Facebooku:

„Dla wszystkich osób tworzących Vertigo, litera, rzymska cyfra, czy po prostu znak „V”, ma ogromne znaczenie. Często rozmawiając, pisząc o Vertigo w skrócie posługujemy się oznaczeniem V. Idąc dalej w wewnętrzną strefę naszych działań, główne biura Vertigo znajdują się na piątym piętrze, rzymskie V. Więc, jak sami mogą Państwo zauważyć symbol V, jest nam bardzo bliski. Dlatego bardzo cieszyliśmy się, kiedy nadszedł rok 2022, bowiem doskonale wiedzieliśmy – licząc wcześniej, że właśnie w tym roku wypadnie V edycja Vertigo Summer Jazz Festival. Jest to mały jubileusz, na który nie będziemy ukrywać – bardzo się cieszymy. Szczerze mówiąc, budując pierwszą edycję Vertigo Summer Jazz Festival, głęboko wierzyliśmy w cykliczność i możliwość kolejnych realizacji naszego festiwalu. Wierzyliśmy głęboko, jednak pojawiały się chwile zwątpienia – zwłaszcza podczas trzeciej i czwartej edycji festivalu, kiedy to każdy koncert stał pod znakiem zapytania z powodu COVID. O koronawirusie, pisaliśmy już dużo – podczas wcześniej wspomnianych edycjach, więc niech piąta edycja (mamy nadzieję i znów głęboko w to wierzymy) przebiega już pod znakiem V – bez dalszych wspominek tych gorszych czasów. Cytując naszą noblistkę Olgę Tokarczuk – „Bóg stworzył człowieka z oczami z przodu, a nie z tyłu głowy, co znaczy, że człowiek ma się zajmować tym co będzie, a nie tym co było” i niech to będzie nasze hasło przewodnie jubileuszowego festivalu Vertigo Summer Jazz Festival.”

To 31 dni z muzyką jazzową, która będzie prezentowana w rozmaitych miejscach we Wrocławiu. Nie może Ciebie tam zabraknąć.