Tworzenie Rodzinnej Mozaiki

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

fot: źródło

Mieszkańcy Bielsko-Białej lub ci, którzy często tam przebywają – jeśli nie wiecie, co robić w niedzielę – mam dla Was pewien pomysł. W każdą niedzielę będziecie mogli stworzyć własnoręcznie stworzoną mozaikę! Zaczynając od niedzieli 5 sierpnia, a kończąc na niedzieli 23 grudnia – pełne 4 miesiące, aby skorzystać z dóbr w „Ibrom Garaż Ceramiki„.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na coniedzielną rozrywkę rodzinną, czyli tworzenie rodzinnej mozaiki. Jest to okazja do zabawy, integracji, kreatywnie spędzonego czasu wspólnie, a także do stworzenia unikatowej pracy, w której zawarta będzie cząstka każdego członka rodziny biorącego udział w zajęciach. Piękne, prawda? Wspólnie stworzyć dzieło, które będzie można potem powiesić w domu i  po latach wspominać, jak stworzyło się rodzinną jedność i dzięki wspólnej pracy, owoc wspólnoty wisi na ścianie.

- Advertisement -

fot: źródło

Tematyka obrazu będzie dowolna – od odbitych rączek całej rodziny, aż po ich postacie. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, dlatego też cała rodzina może puścić wodzę fantazji i stworzyć coś unikatowego, nietypowego, coś, co dla nich dużo znaczy – zrobią to RAZEM. Zadaniem grupy będzie stworzenie projektu, a następnie wykonanie go w glinie oraz pomalowanie angobami (specjalnymi farbami do wypału).

Po wykonaniu w glinie i pomalowaniu, do pracy przystąpią organizatorzy, aby dwukrotnie wypalić wszystkie kawałeczki mozaiki, a także, aby je poszkliwć. Po wyjęciu z pieca, trzeba będzie ułożyć małe kawałeczki w piękny, unikatowy obraz, który idealnie nadaje się do powieszenia na ścianie. W ten sposób powstanie jedyny w swoim rodzaju, oryginalny i niepowtarzalny obraz stworzony przez całą rodzinę, który oprócz świetnej zabawy, będzie przypominał o wspólnie spędzonym czasie.

Organizatorzy jasno dają do zrozumienia, że warsztaty przeznaczone są dla każdego członka rodziny – zarówno tych starszych, jak i najmłodszych. Jeśli chcecie nietypowo spędzić czas ze swoją rodziną i stworzyć coś, co będzie wspólną pamiątką na lata – co niedzielę macie taką możliwość. Do dyspozycji każdego uczestnika są wszystkie niezbędne materiały, czyli:

-glina

-angoby – farby ceramiczne

-szkliwa

-dwukrotny wypał w piecu ceramicznym.

Dodatkowo, oko na całe warsztaty będzie miał instruktor, który z przyjemnością wytłumaczy i pomoże stworzyć nawet najbardziej wymyślne prace.

fot: źródło

„Ceramika ma tą przewagę nad innymi dziedzinami plastycznym, że nawet osoby ” nie posiadające” uzdolnień manualnych zaskakują same siebie i wszystkich dookoła.
Czas pracy to mniej więcej dwie godziny zegarowe. Do Państwa dyspozycji jest kilka niedzielnych dwu godzinnych bloków (10-12, 12-14, 14-16, 16-18) tak aby swobodnie można było sobie dopasować czas warsztatów do swoich obowiązków. Liczba uczestników, których możemy jednorazowo przyjąć to 5 osób.

Zajęcia będą prowadzone przez Kamilę Ibrom. Absolwentkę Ceramiki na Wrocławskim ASP. Z zamiłowania wolny duch i dusza artystyczna. Kocha ceramikę, sztukę, ludzi i wspólne twórcze działania. Interesuje się arteterapią i szeroko rozumianą integracją przez sztukę. Na co dzień prowadzi swoją pracownię, oraz warsztaty artystyczno- ceramiczne.”

fot: źródło

W każdą niedzielę, od godziny: 10:00-12:00, 12:00-14:00, 14:00-16:00, 16:00-18:00 (do wyboru, obowiązują zapisy), za 500 złotych (warsztaty oraz montaż mozaiki) w Ibrom Garaż Ceramiki ul. Antyczna 55 Bielsko- Biała.

Prowadzącą jest Pani Kamila Ibrom, która dostępna jest pod nr: 510286758

Lubicie ceramikę? Co uważacie o takim spędzaniu czasu?