To najprawdopodobniej najmniejsza krowa na świecie!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

fot: źródło

Lil Bill to cielątko, które przyszło na świat w Mississipi, a co najlepsze – jest ono wielkości przeciętnego kota! To najprawdopodobniej najmniejsza krowa na całej ziemi! Wyobrażacie sobie tak małego cielaczka? Spójrzcie tylko na te zdjęcia!

Jeszcze niedawno było głośno o krowie, która zamieszkuje Australię i waży…ponad tonę! Knickers to byk, którego rozmiary wprawiają w osłupienie – ba, patrząc na niego, zaczynamy się wręcz bać! Knickers swoją wielkością pokonał nawet rzeźników, którzy odmówili zabicia zwierzęcia, ponieważ jest ono zbyt wielkie. Tym razem, na tapetę bierzemy malutką krówkę, Lil Billa, która po urodzeniu ważyła zaledwie 3,5 kilograma! Malutki byczek urodził się przedwcześnie, a jego nietypowe rozmiary wzbudziły powszechne zainteresowanie wśród weterynarzy. Naukowcy, który badali przyczyny małego wzrostu i masy Lil Billa poinformowali, że maleńkie rozmiary byczka są skutkiem przedwczesnych narodzin. Cielęta zwykle ważą od 20 do 40 kilogramów, tak więc 3,5 kg cielaczek jest wielkim zaskoczeniem.

- Advertisement -

fot: źródło

Przeczytaj: Krystyna Pawłowicz zapowiada odejście z polityki!

Wszyscy są zszokowani, że byczek wraz ze swoją wagą piórkową, przeżył tyle czasu! Stan byczka, mimo początkowych komplikacji, jest bardzo dobry. Lil Bill nie potrzebuje już rurki do karmienia i oddycha własnymi siłami. Wcześniaki – jak to bywa w przypadku ludzi – przy odpowiedniej opiece i rehabilitacji, funkcjonują w 100% normalnie. Tak jest również w przypadku byczka, który cieszy się życiem.

fot: źródło

Sprawdź: f7krakow

Widzieliście kiedyś równie małe zwierzę, które teoretycznie przybiera duże rozmiary?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.